• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Blížia sa najkrajšie sviatky v roku. A keďže väčšiu radosť z darov máme, keď ich rozdávame, rozhodli sme sa spoločne s deťmi z kuriatkovej triedy a ich rodičmi zapojiť do krásneho projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Naplnili sme krabice rôznymi drobnosťami a pevne veríme, že potešia babičky a deduškov v domove dôchodcov. Prajeme krásne sviatky

• Úžasný Leonardo

• Dňa 25.11.2020 sme triedy III.A a III.B za dodržania všetkých bezpečnostných opatrení navštívili výstavu „Stroje Leonarda da Vinci“. A keďže sme si niečo o jeho živote vopred zistili, o to bola naša návšteva vzrušujúcejšia.

Možnosť vidieť a dokonca  vyskúšať si fungovanie niektorých strojov tohto génia, možnosť odfotiť sa s kópiou obrazu „Mona Lisa“ a v tvorivých dielňach si zhotoviť výrobky spojené s témou výstavy- to sú zážitky, ktoré len tak nevyprchajú. A celé to bolo umocnené miestom konania- krásou lučeneckej synagógy.

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa tak zaujímavej interaktívnej výstavy, na ktoré je dnešná doba (z dôvodu pandémie) tak skúpa a deťom to veľmi chýba.

Mgr. Hadrabová Vlasta

• Advent

• Ani sa nechce veriť tomu, že už túto nedeľu (29. 11.) sa začína advent. Niektorí vnímajú toto obdobie cez svoju vieru, pre iných je to čarovné predvianočné obdobie, kedy by sme mali spomaliť a viac vnímať svojich blízkych.

Symbolom adventu je veniec so štyrmi sviečkami. Prvú z nich zapálime počas tejto nedele. Jej meno je NÁDEJ. Svetlo tejto sviečky nás bude sprevádzať celým adventom. Bude nám vždy pripomínať, že aj keď sa zrejme všetci teraz cítime neisto a sme plní obáv, je dôležité, aby sme verili, že zajtra zase vyjde slnko.

Prajem Vám pokojný advent.

Lenka Hricová

• OZNAM

• Dňa 3. novembra 2020 (utorok) majú žiaci, ktorí chodia do školy (tj. žiaci prípravného až štvrtého ročníka) z organizačných a prevádzkových dôvodov riaditeľské voľno.

Vyučovanie sa začína v stredu 4. novembra. Na internát môžu deti prísť v stredu ráno.

Žiaci, ktorí sú na dištančnom vzdelávaní (tj. žiaci II. stupňa) majú v utorok vyučovanie a zasielanie úloh podľa platného rozpisu. Prípadné zmeny budú oznámené priebežne.

V prípade, ak bude rozhodnuté o návrate žiakov II. stupňa do škôl od utorka 3. 11. 2020, platí riaditeľské voľno aj pre týchto žiakov a do školy nastúpia až v stredu 4. novembra 2020.

vedenie školy

• Deň zdravej výživy MŠ

• Deň zdravej výživy v MŠ

Dňa 16. októbra sme si škôlkári pripomenuli deň zdravej výživy. Tento rok bol výnimočný, pretože sa všetky triedy nemohli stretnúť spolu ako po iné roky. A tak si každá trieda spravila deň zdravej výživy sama a s pomocou  pani učiteliek deti triedili ovocie a zeleninku, naučili sa ju pomenovať vytvorili si postavičky z ovocia a zeleninky, alebo si ovocie vystrihli z papiera.

• „Žijeme zdravo, tvoríme hravo!“

• Tohtoročný Svetový deň zdravej výživy (16.10.) sme si, z dôvodu aktuálnej  hygienicko-epidemiologickej  situácie, pripomenuli  trochu netradične a bez  zdravých ochutnávok  vyrobených v škole L. KREATIVITU a FANTÁZIU sme však využili naplno J. Žiaci 2.stupňa na vyučovacích hodinách SJL tvorili vlastné básne o zdravej výžive a darilo sa im naozaj výborne. No a na triednických hodinách sme spoločne vyrábali ľubovoľné projekty (plagáty, ale aj 3D modely...) na aktuálnu tému. Do výzvy sa zapojili všetky triedy a každý jeden projekt bol jedinečný a zaujímavý (viď fotografie).

Ďakujem všetkým kolegom a žiakom za ich aktivitu a spoluprácuJ

koordinátor prevencie sociálno-patologických javov, PaedDr.M.Kortišová