Prijímanie detí do základnej školy

na školský rok 2021/2022

• Termín prijímania žiadostí:
          • Žiadosti do prípravného a prvého ročníka možno podať do 14. mája 2021. Neskôr prijaté žiadosti budú vybavované podľa kapacitných možností školy.
          • Žiadosti do druhého a vyšších ročníkov ZŠ vybavujeme priebežne podľa kapacitných možností školy.
          • Prijímanie detí do ZŠ je možné aj počas celého školského roka, vždy závisí od voľných kapacít.
        • Možnosti podania žiadosti: (žiadosť podáva zákonný zástupca)
          • osobne v Spojenej škole internátnej na ul. Karola Supa 48,
          • poštou na adresu: Spojená škola internátna, Karola Supa 48, 984 03 Lučenec,
          • mailom: zsisplc@pobox.sk, ameszarosova.ssilc@gmail.com
          • elektronická prihláška na stránke školy - https://zsisplc.edupage.org/
          • tlačivo žiadosti sa nachádza na webovej stránke školy v časti „Prijímanie detí a žiakov“, alebo si ho môže vyzdvihnúť osobne v škole u p. Mészárošovej
        • K žiadosti, resp. prihláške, je potrebné doložiť:
          • vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie – CŠPP, a to hlavne formou správy zo špeciálno-pedagogického a psychologického vyšetrenia, ktoré obsahujú odporúčanie k vzdelávaniu dieťaťa v našej škole,
          • V prípade, že zákonný zástupca po vyšetrení dieťaťa nebude mať správy do 14. mája 2021, vyplní a doručí do tohto termínu tlačivo Informovaný súhlas zákonného zástupcu, ktoré je na webovej stránke školy v časti „Prijímanie detí a žiakov“. Na základe tohto súhlasu sa overia špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby dieťaťa formou kontaktu s CŠPP, ktoré poskytuje dieťaťu starostlivosť.
        • Riaditeľka školy v termíne do 15. júna 2021 vydá rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí dieťaťa do tunajšej školy. Zákonní zástupcovia detí, ktoré budú prijaté do školy, budú telefonicky vyzvaní k osobnému stretnutiu (bez dieťaťa) za účelom vypísania ďalšej dokumentácie.
        • Prípadné nejasnosti a otázky môžete konzultovať telefonicky s p. Mészárošovou na tel .č. 047/43314 59  alebo e-mailom na zsisplc@pobox.sk.