• Žiacky parlament

Deň učiteľov

Ku príležitosti Dňa učiteľov v pondelok 28.3. pripravili členovia Žiackeho parlamentu učiteľom malé darčeky.

Za prácu zvlášť ďakujeme Adamovi a Ivovi.

Dúfame, že darčeky potešili.

Foto: Miško K.

Prvé stretnutie Žiackeho parlamentu v školskom r. 2021/2022

V tomto školskom roku opäť začal pracovať Žiacky parlament.

Uvítali sme v ňom nových aj skúsených členov. Noví členovia parlamentu zložili slávnostnú prísahu, ktorou sa zaviazali pracovať podľa stanov ŽP.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a mnoho vydarených akcii so Žiackym parlamentom – tak ako vlani.

Foto: PaedDr. M. Kortišová

DEŇ  DETÍ

Žiacky parlament sa aktívne zapojil aj do príprav aktivít ku Dňu detí.

Pre triedy II. stupňa členovia parlamentu v spolupráci s p. učiteľkami  M. Kortišovou a K. Malatincovou pripravili MINI KVÍZ. Triedy súťažili v spoznávaní svojich učiteľov – spoznávanie cez nápovedy, naše predmety a pod. MINI KVÍZ o spoznávaní tried dostali aj učitelia.

Ďakujeme členom parlamentu za prácu a príjemnú zábavu.

Foto: predsedovia tried + Mgr. K. Malatincová

Deň učiteľov

28. marec sa oslavuje ako Deň učiteľovMy sme si ho na škole pripomenuli už v piatok 26.3.2021.

Žiacky parlament pripravil pre učiteľov a vychovávateľov I. aj II. stupňa aspoň symbolické darčeky.

Ďakujeme všetkým zapojeným za peknú akciu.

Text a foto: Mgr. K. Malatincová

Deň farebných ponožiek

21. marca si pripomíname Deň farebných ponožiekJe to celosvetová kampaň na podporu ľudí s Downovým syndrómom. Organizácia World Down Syndrome Day organizuje každý rok 21.3. udalosť s názvom Lots of socks (Veľa ponožiek).  Farebnosť a rôznorodosť ponožiek vyjadruje, že za odlišnosť sa netreba hanbiť. Na našej škole prebehol Deň farebných ponožiek v piatok 19. marca. Žiaci I. aj II. stupňa prišli do školy vo farebných ponožkách. Do akcie sme sa zapojili aj my – učitelia.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do akcie aj do maľovania ponožiek na nástenku.

Foto: I. stupeň: tr. učiteľky

Foto II. stupeň a text: Mgr. K. Malatincová

Ustanovujúca schôdza ŽP

Od školského roku 2020/21 funguje aj na našej škole Žiacky parlament. V parlamente sú zapojení žiaci 6. až 9. ročníka. Triedy si zvolili svojich zástupcov – predsedov, ktorí sú  aktívnymi členmi Žiackeho parlamentu. Parlament pracuje pod vedením 3 p. učiteliek z II. stupňa.

Kvôli nepriaznivej situácii sa nám podarilo zhromaždiť sa na ustanovujúcej schôdzi až v októbri. Parlament, sa však zhostil svojej úlohy zodpovedne a v súčasnosti pracuje na viacerých aktivitách v rámci školy.

Kampaň Červené stužky

Aj naša škola sa 1. decembra zapojila do kampane Červené stužky = Deň svetového boja proti AIDS.
        V rámci tohto dňa sa žiaci 9. ročníka zúčastnili prednášky na tematiku boja proti AIDS.

Do príprav akcie sa zapojil aj Žiacky parlament. Členovia parlamentu zodpovedne pripínali stužky spolužiakom, p. učiteľom, p. vychovávateľom i nepedagogickým zamestnancom školy. Do kampane aktívnejšie zapojili aj svojich spolužiakov – zabezpečili, aby všetci prišli v bielych tričkách, na ktorých lepšie vynikne červená stužka.

Akcia prebehla výborne a ďakujeme všetkým zapojeným.

Darčeky prípravkárom

Pred Vianocami pripravil Žiacky parlament akciu NAJVÄČŠÍ – NAJMENŠÍM. V rámci nej deviataci (najväčší) pripravili malé darčeky pre prípravkárov (najmenších).

Ďakujem deviatakom za ich usilovnú, trpezlivú a ochotnú prácu. Ich výrobky sa naozaj podarili.

Dúfame, že urobili radosť.