• ZUČ – 2017

• 25.ročník Záujmovo umeleckej činnosti sluchovo postihnutých detí a mládeže

ZUČ – 2017 Bratislava

Posledné aprílové dni bývajú pre nás už tradične obdobím, na ktoré sa na našej škole tešíme spolu s deťmi už od septembra. A tak to bolo aj tento rok.

V dňoch 27. až 30. apríla sme sa zúčastnili 25.ročníka ZUČ SP detí a mládeže, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku v Bratislave.

Organizátori súťaže - Nadácia Vladka Kulíška ,,Počuť srdcom“ a Základná škola s materskou školou pre deti a žiakov so SP internátna na Drotárskej ceste v Bratislave pod úžasnou taktovkou Juraja Čúzyho si pre nás -  žiakov a pedagógov zo všetkých základných a stredných škôl zo Slovenska pripravili 4 dni nezabudnuteľných chvíľ a zážitkov plných pohybu, pantomímy, divadla, tanca, výtvarného a iného umenia. Napriek tomu, že ide o súťaž, tradične to bývajú stretnutia plné radosti, vzájomnej podpory a úprimného obdivu, kde krédom pre všetkých zúčastnených spontánne vládne „počuť srdcom“.

Svoju dramatickú a umelecko-pohybovú tvorbu v podobe rôznych divadelných, pantomimických či pohybovo-tanečných čísel si mali možnosť predstaviť v prostredí  krásneho profesionálneho divadla Aréna na brehu Dunaja.  Súčasťou Celoslovenskej prehliadky ZUČ je aj Benefičný koncert ,,Počuť srdcom,“ ktorý tento rok predstavil svoj 11.ročník v sprievode známych umelcov rôznych žánrov. Tento gala program má vo svojej moderátorskej réžii Pavol Bruchala, ktorého úžasne svojim tlmočením do posunkového jazyka doprevádza  Agátka Čermáková.

Tento rok bol výnimočný aj v tom, že sa organizátori rozhodli

oceniť všetky školy pre deti a žiakov so SP na Slovensku a tak si aj naša pani riaditeľka Ľubka Porubovičová, hrdo prevzala  ocenenie za dlhoročnú prácu

v oblasti pantomímy a pohybového divadla, pohybovo-tanečnej prezentácie, výtvarného a grafického umenia a fotografickej tvorby (Dušana Nôtová, Hortenzia Sláviková, Aneta Angyalová, Dominika Pivková).

V škole na Drotárskej ulici sa nakoniec uskutočnilo vyhodnotenie celej súťaže.

My sme boli aj tentokrát so sebou spokojní a zo získaných ocenení sme mali nesmiernu radosť. Napokon, to posúďte sami...

Umiestnenia

Umiestnenie:          Skupina:       Názov vystúpenia (účinkujúci):

Pantomíma

1. miesto                  Sme               „Titanic“ (P. Oláh, S. Gáfriková, M. Barto,  A. Baláž, M. Kožiaková)

1. miesto                  Sírius             „Modlitba za ľudskosť“ (S. Gáfriková)

Hlavná cena              Sme               „Titanic“

Sírius             „Do-Re-Mi“

Ocenenie                                        Soňa Gáfriková

Čestné uznanie        Sírius             „Do-Re-Mi“ (S. Gáfriková, A. Andrášik, T. Vaňová, M. Ignác, D. Sabo, I. Čigaš, M. Stašáková)

Výtvarné práce

Umiestnenie:          Názov diela:                      Meno autora (kategória):