• Výchovný poradca

• Výchovné poradenstvo

Výchovné poradenstvo sa poskytuje deťom, zákonným zástupcom a zamestnancom škôl v školách a v školských zariadeniach prostredníctvom činnosti výchovných poradcov.

Úlohou výchovného poradenstva je vykonávanie poradenstva pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb detí a kariérového poradenstva.

Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi. Úzko spolupracuje so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.

Výchovný poradca na našej škole:

Mgr. Katarína Strnová

Kontakt: kstrnova.ssilc@gmail.com

Počas celého školského roka ponúka výchovná poradkyňa školy konzultácie podľa dohody.

Gestor

Úloha

MŠVVaŠ

Zverejní termíny konania prijímacích skúšok na svojom webovom sídle pre prijímacie skúšky konané v nasledujúcom školskom roku

do 15.10.2023

Zverejní kritériá na všetky odbory pre prijímacie konanie, ktoré sa konajú v nasledujúcom školskom roku. Súčasne zašle SŠ tieto kritériá v elektronickej podobe vo formáte PDF do príslušného ŠVS, kde sa tieto kritériá zverejnia aj na web stránkach ŠVS za celé Slovensko.

SK

Samosprávny kraj zverejní určený počet žiakov prvého ročníka stredných škôl na svojom webom sídle.

MŠVVaŠ

Zverejní rozpis počtu žiakov pre jednotlivé gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom pre nasledujúci školský rok na svojom webovom sídle.

ŠVS

Zabezpečia výmenu databáz žiakov a následne zverejnia štatistiky a sprístupnia aktuálne číselníky na webe.

4.3.2024

ZZ

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ.

do 20.3.2024

Testovanie 9 - riadny termín

20.3.2024 a 21.3.2024

SŠŠ

Overenie športového výkonu - prvá fáza talentových skúšok na SŠŠ

25.3. - 19.4.2024

Testovanie 9 - náhradný termín

4.4.2024 a 5.4.2024

ŠVS

Sprístupní výsledky Testovania 9 v elektronickej podobe po dodaní z NIVAMu: Oznámi základným školám možnosť získania výsledkov T9 z internetu. Na požiadanie odovzdá výsledky Testovania 9 v elektronickej podobe do ZŠ vo svojej pôsobnosti pre program Proforient.

do 19.4.2024

SŠ tal.

1. kolo 1. termín talentových skúšok a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy (2. fáza)

26.4. - 30.4.2024

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

2.5. - 3.5.2024

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

6.5. - 7.5.2024

SŠ tal.

1. kolo 2. termín talentových skúšok a overenie zdravotnej spôsobilosti pre Stredné športové školy (2. fáza)

9.5. - 13.5.2024

RÚŠS, SK

Odvolacie konanie po 1. kole prijímacích skúšok (aj talentové odbory)

od 16.5.2024

ŠVS

ŠVS sprostredkuje zverejňovanie voľných miest a informácie o konaní 2. kola PS pre všetky školy SR na webe www.svs.edu.sk/miesta.

od 16.5.2024

Zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania

17.5.2024

Zber záujmu žiakov štvrtých ročníkov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom

1.6. - 15.6.2024

Zverejní konanie druhého kola

do 6.6.2024

2. kolo prijímacích skúšok.

18.6. - 19.6.2024

RÚŠS, SK

Odvolacie konanie po 2. kole prijímacích skúšok.

od 20.6.2024

Zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na nenaplnený počet miest

do 21.6.2024

ZŠ naplní cez program PROFORIENT dáta žiakov (8. ročník) – vstupné doklady – a export z programu zašle do príslušného ŠVS.

do 5.7.2024

prijímacie skúšky

Stredná škola

SŠŠ

Stredná športová škola

SŠ tal.

SŠ s odbormi, v ktorých sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania.

Školské výpočtové strediská

Odbor školstva Okresného úradu v sídle kraja

RÚŠS

Regionálny úrad školskej správy

SK

Samosprávny kraj

ZZ

Zákonný zástupca žiaka

NIVAM

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

ZR

Zriaďovateľ

CPPPaP

Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie

termín

zákonom stanovený termín

Prílohy:

Vzor odvolania

V tomto školskom roku rodič vyplní prihlášku elektronicky na stránke školy po prihlásení  do edupage. Návod ako vytvoriť prihlášku nájdete na tomto linku.  aSc Návody (edupage.org)

V prípade, že nemáte možnosti pre vyplnenie elektronickej prihlášky prosím kontaktujte výchovného poradcu na škole , po dohodnutí termínu Vám pomôžeme s vyplnením.

Informácie o stredných školách a testovaniach: