• Ako na to?

V tomto školskom roku rodič vyplní prihlášku elektronicky na stránke školy po prihlásení  do edupage. Návod ako vytvoriť prihlášku nájdete na tomto linku.  aSc Návody (edupage.org)

Vysvetlenie:

1., Prihlásite sa na edupage školy, ako keď pozeráte známky.

2., Nájdete si položku prihlášky na SŠ.

3., Skontrolujete veľmi pozorne všetky údaje o svojom dieťati.

4., Skontrolujete všetky vysvedčenia svojho dieťaťa. Vyberte možnosť : Áno známky súhlasia.

Čo urobím v prípade , že nie je niečo OK na vysvedčení, prípadne dieťa študovalo v zahraničí a školský systém nespracoval údaje ? Nič sa nedeje naskenujete chýbajúce údaje , teda chýbajúce vysvedčenie svojho dieťaťa.

5.,Vyberiete strednú školu, máte možnosť vybrať dve školy, ktoré žiadajú overenie talentu a dve školy bez talentových skúšok.

6., V sekcii Testovanie nezabudnite vybrať možnosť skupina obmedzenia 2, to znamená, že Vaše dieťa bude mať na T9 pomoc špeciálneho pedagóga, predĺžený čas a upravený test pre potreby žiakov SP alebo NKS.

7., Pozorne skontrolujete svoje údaje, adresu, telefón, mail, v prípade , že chýbajú doplníte.

Pozor nesprávna adresa alebo telefón znamená, že stredná škola Vás nemá ako kontaktovať.

8., Vytlačíte si tlačivo na podpisy a ideálna situácia je, keď podpíšu obaja rodičia. Podpísané tlačivo naskenujte a pridajte na stránku.

V prípade rozvodového konania, alebo súdneho zverenia dieťaťa jednému rodičovi je potrebné doplniť aj súdne rozhodnutie a čestné vyhlásenie priložené na stránke.

9., K prihláške je potrebné naskenovať potvrdenie od lekára, ak to daný odbor vyžaduje .

10., K prihláške je potrebné naskenovať Správu z výstupných vyšetrení.

11., Ak máte akékoľvek otázky prosím kontaktujte výchovného poradcu, prípadne si dohodnite termín a vyplníme prihlášku spoločne.