• OZNÁMENIE O DOPLŇUJÚCICH VOĽBÁCH DO ORGÁNU ŠKOLSKEJ SAMOSPRÁVY

(Rada školy)

z radov zástupcov rodičov

Vedenie Spojenej školy internátnej oznamuje rodičom detí a žiakov (MŠ aj ZŠ), že dňa 12. 09. 2024 (štvrtok) o 16,00 hod. na celoškolskom združení rodičov.sa uskutočnia doplňujúce voľby do Rady školy za rodičov.

PhDr. Lenka Hricová

Metodika volieb do rady školy

• Právo voliť a byť volení majú všetci zákonní zástupcovia detí a žiakov Spojenej školy internátnej pokým ich dieťa túto školu navštevuje.
        • Kandidáta na voleného člena rady školy môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z voličov najneskôr 48 hodín pred samotnou voľbou do Rady školy, t. j. do 10. 09. 2024. Svoj súhlas kandidát vyjadrí písomne (viď. Príloha).
        • Mená kandidátov do volieb Rady školy budú zverejnené 24 hodín pred voľbami na nástenkách pri vstupe do budov školy.
        • V prípade účasti nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov poverí riaditeľka školy predsedu volebnej komisie otvorením volieb.
        • V prípade nižšej ako nadpolovičnej účasti oprávnených voliteľov vyhlási riaditeľka školy uskutočnenie opakovaných volieb.
        • Voľby sa uskutočnia tajným hlasovaním.
        • Platný hlasovací lístok je ten, na ktorom je označený určený alebo nižší počet kandidátov ustanovený pre doplňujúce voľby a túto skupinu voličov.
        • Do Rady školy sú zvolení tí zástupcovia, ktorí vo voľbách získali najvyšší počet hlasov prítomných voličov. Pri rovnosti hlasov sa rozhodne žrebovaním.
        • Výsledky volieb budú zverejnené do dvoch pracovných dní od ich uskutočnenia na nástenkách pri vstupe do budov školy.

Príloha:  Prihláška na kandidáta

• Ul. Karola Supa 48,
        984 03 Lučenec
        047/ 433 14 59 - vrátnica, ul. Karola Supa