• Akcie - archív

    • Imatrikulacia

     Dňa 13. septembra 2017 sme sa stretli pri príležitosti uvítania nových detí do školy. Slávnostná imatrikulácia pre deti školského klubu detí a školského internátu sa konala v spoločenskej miestnosti našej školy. Deti spoločne zložili imatrikulačný sľub, ktorý na znak dodržiavania podpísali.

     Po uvítaní boli pre deti pripravené rôzne aktivity, do ktorých sa s radosťou zapojili. Rozdelené v skupinkách prešli rôznymi disciplínami, v ktorých preukázali, že vedia spolupracovať ako tím. Na deti čakala prekážková dráha, ktorú museli zdolať s floorbalovou hokejkou a loptičkou, pevnú ruku museli zas mať pri štafete s loptičkou na čajovej lyžičke.

     Nezabudlo sa ani na občerstvenie v podobe chlebíkov s nátierkou – zavesených na šnúrkach. Zjesť ho mohli bez pomoci rúk. Na záver každý vypil elixír múdrosti a odniesol si imatrikulačný sľub.

     Celá imatrikulácia sa niesla v duchu zábavy a vzájomnej spolupráce. Deti najmä sebe dokázali, že sú pripravené úspešne zvládnuť školský rok na našej škole. Novým, ale aj ostatným deťom želáme do tohto školského roku veľa úspechov, ale aj zábavy a nových priateľstiev.

      

      

      

     Moja trieda varí lepšie ako tvoja

      

     Deti školského klubu detí a školského internátu sa zapojili do aktivity Moja trieda varí lepšie ako tvoja. Aktivitu sme mali rozdelenú na dve skupiny – prvá od 14:30 do 16:00 pre deti ŠKD a druhá od 16:00 do 17:30 pre deti ŠI. V popoludňajších hodinách sme sa všetci zišli v školskej jedálni, kam si deti so sebou priniesli rôzne dobroty z domu (ovocie, zeleninu, jogurt,...). Ďalšie suroviny na nátierky ako aj pečivo nám zabezpečila vedúca školskej jedálne, za čo jej veľmi pekne ďakujeme.

     V skupinách z týchto surovín pripravovali rôzne zdravé dobroty, ovocné misy, nátierky. Keď boli s prípravami všetci hotoví a dobroty boli pripravené na stoloch, každá skupina pozvala ostatné deti k svojmu stolu na ochutnávku. Takto každý ochutnal zo všetkého, od obložených chlebíčkov, cez rôzne nátierky, až po ovocné misy, či nepečené koláče. Akcia sa deťom veľmi páčila, zabavili sa, naučili zase niečo nové a v neposlednom rade tak mali aj vlastnoručne pripravený chutný a pestrý olovrant.

     Na celú súťaž dohliadala odborná šéfkuchárka s veľkou kuchárskou čiapkou. Každá skupina bola napokon ocenená diplomom šéfkuchára.

      

      

      

     Turistika Halič – Tomášovce

     5. apríla 2017 prebiehalo na školách testovanie deviatakov. Pre vytvorenie priaznivejších podmienok bolo ostatným žiakom udelené riaditeľské voľno, ale napriek tomu ostal školský internát v prevádzke. Deťom, ktorých sa monitor netýkal, sme preto vymysleli náhradný program vo forme krátkej dopoludňajšej túry. Autobusom sme sa z Lučenca presunuli do neďalekej obce Halič, kde sme zo zastávky pešo prešli na novo zrekonštruovaný Haličský zámok. Počasie nám síce zo začiatku veľmi neprialo a bolo upršané, ale kým sme si spravili obhliadku okolo hradu a vstupnej haly, tak sa umúdrilo a vyčasilo. Nasledujúca pešia túra smerom do obce Tomášovce už bola teda „vsuchu.“ Kým sme tam došli, všetci sme aj vyhladli, veď napokon, bol už čas desiaty a tak sme si u kolegyni, ktorá nás prichýlila, osmažili špekáčiky. Posilnení a oddýchnutí sme išli na vlakovú stanicu. Cesta vlakom nám ubehla veľmi rýchlo a niektorí z nás by sa asi radi vozili aj dlhšie. Zo stanice do školy sme to hravo zvládli a o 13:45 sme už sedeli v školskej jedálni na obede. Po celom dopoludní vonku, príjemne unavení, sme si oddýchli a pripravili sa na ďalšie aktivity poobede a večer.

       

     Pyžamová párty

     5.4.2017 sme pre deti školského klubu detí aj školského internátu pripravili pyžamovú párty. Deti z ŠKD prišli do školy o 17:00. Ubytovanie mali zabezpečené na herniach v spacích vakoch. Aby sa im na novom mieste dobre spalo, na začiatku sme si v zmiešaných skupinách vyrobili rozmanité lapače snov. Indiáni verili, že v sieti lapača uviaznu nočné mory a dobré sny sa po pierkach spustia naspäť do hlavy a pretrvajú až do rána. Deťom išla aktivita od ruky, fantázii sa medze nekládli a vytvorili naozaj krásne, farebné lapače snov. Pred ďalšími aktivitami sme sa išli posilniť večerou a potom začala tá pravá súťaživá zábava. Deti v skupinách hľadali v celom areáli školy a školského dvora rôzne stanovištia, na ktorých plnili rôzne úlohy od hodu loptou na kôš, streľbu na bránku, preťahovanie sa lanom, či čítanie úryvku z knihy. Posledná etapa skupinu doviedla k vytúženému pokladu, zmrzline v kornútku. Po súťažiach sme deň zavŕšili diskotékou v spoločenskej miestnosti. Tancovali sme stoličkový tanec či molekuly a miesto disko gule sme si svetelné efekty spravili baterkami. Popoludnie plné zážitkov sme zavŕšili spaním v spacákoch v nezvyčajnom prostredí školského internátu.

       

     Karneval 2017

     Dňa 22.02.2017, kedy na Slovensku vrcholilo obdobie fašiangov, karnevalov, bálov a zábavy, sme aj na našej škole mali karneval. Od soboty sa deťom začali jarné prázdniny a tak sme sa rozlúčili poriadnou karnevalovou zábavou. Fantázii sa medze nekládli a masky boli naozaj pestré. Predviedli sa nám krásne princezné, strašidelní duchovia, čerti, komiksové postavičky či rôzne zvieratká. Deti sa zabavili pri rôznych súťažiach, hudbe a tanci. Zmerali si sily vo fúriku, lúhovaní čaju či skladaní puzzle. Nechýbal ani obľúbený stoličkový tanec. Každý bol na konci odmenený za nápaditosť a aktívne zapojenie sa do aktivít vecnými cenami aj niečím sladkým pod zub. Po vyhodnotení a rozdaní cien nám ešte ostal voľný čas aj na tanečnú zábavu. Bolo to príjemne strávené popoludnie.

      

      

     Imatrikulácia

     Už ako je každým rokom zvykom, aj dnes sme sa stretli pri príležitosti uvítania nových detí do školy. Slávnostná imatrikulácia sa konala 28. septembra 2016 pre deti školského klubu detí a školského internátu v spoločenskej miestnosti našej školy. Deti spoločne zložili imatrikulačný sľub, ktorý podpísali a spečatili odtlačkom prsta. Po uvítaní boli pre deti pripravené rôzne aktivity, do ktorých sa s radosťou zapojili. Rozdelené v skupinkách prešli rôznymi disciplínami, v ktorých preukázali, že vedia spolupracovať ako tím. Na deti čakal prekážkový beh pomedzi kužele s loptičkou, spoločne skladali puzzle a nenechali sa zahanbiť ani ako jedáci, veď behom chvíle z dobrôt na tanieri neostala ani omrvinka.

     Celá imatrikulácia sa niesla v duchu zábavy a vzájomnej spolupráce. Deti najmä sebe dokázali, že sú pripravené úspešne zvládnuť školský rok na našej škole. Novým, ale aj ostatným deťom želáme do tohto školského roku veľa úspechov, ale aj zábavy a nových priateľstiev.

       

       

     Trieda hostí triedu

     V rámci Svetového dňa zdravej výživy (16.10.) sa deti školského klubu detí a školského internátu zapojili do aktivity Trieda hostí triedu. V popoludňajších hodinách sme sa všetci zišli v školskej jedálni, kam si deti so sebou priniesli rôzne dobroty z domu (ovocie, zeleninu, jogurt,...). Ďalšie suroviny na nátierky ako aj pečivo nám zabezpečila vedúca školskej jedálne, za čo jej veľmi pekne ďakujeme.

     V skupinách z týchto surovín pripravovali rôzne zdravé dobroty, ovocné misy, nátierky. Menší túto aktivitu poňali viac hravo a zo zeleniny na obložených chlebíkoch vytvorili veselé tváričky. Staršie deti zase dbali na precíznosť a chute pri príprave nátierok z domácich osvedčených receptov. Keď boli s prípravami všetci hotoví a dobroty boli pripravené na stoloch, každá skupina pozvala ostatné deti k svojmu stolu na ochutnávku. Takto každý ochutnal zo všetkého, od obložených chlebíčkov, cez rôzne nátierky, až po ovocné misy či dokonca ovocné poháre s bielym jogurtom dozdobené sušienkami. Akcia sa deťom veľmi páčila, zabavili sa, naučili zase niečo nové a v neposlednom rade tak mali aj vlastnoručne pripravený chutný a pestrý olovrant.

       

       

     Trieda baví triedu

     Pred polročným vysvedčením a po dlhom čase strávenom nad zošitmi a učebnicami sme si našli čas aj na relax a zábavu. Pred chladom sme sa radšej schovali do tepla a v spoločenskej miestnosti našej školy sme strávili príjemné popoludnie plné hier a súťaží. Deti, rozdelené v rovnocenných družstvách si zmerali sily napríklad v orientácii so zaviazanými očami s navigáciou, v stavaní "matkovežičiek" na čas, či hraní pantomímy. Na záver si deti pochutnali na sladkom makovníku.

      

      

     Riricar

     S príchodom zimy a chladnejšieho počasia sme boli nútení niektoré aktivity presunúť do vnútra školy. Aby deťom voľný čas v škole plynul rýchlejšie a zábavnejšie, z poskytnutých finančných prostriedkov sme zakúpili nové kolobežky a Riricary – detské autíčka, s ktorými majú deti kopec zábavy. Riricar nepotrebuje pedále, batériu ani iný zdroj pohonu, a predsa ide.  Nateraz sú využívané v priestoroch telocvične, kým nepríde jar a s ňou priaznivejšie počasie, kedy budeme môcť presunúť tieto aktivity na školský dvor, keďže sú vďaka svojej konštrukcii vhodné ako do interiéru, tak aj exteriéru. Napokon, posúďte sami podľa fotografií.

      

      

     Halloween

     Prvý november je dňom Pamiatky zosnulých, kedy si pri plameni sviečok zaspomíname na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Avšak, najmä u mladších generácií, je čím ďalej populárnejší aj Halloween (doslovný preklad: predvečer všetkých svätých), sviatok oslavovaný večer 31. októbra. Oslavujú ho predovšetkým deti oblečené v kostýmoch.

     Tradičnými znakmi Halloweenu sú špeciálne vyrezané tekvice (Jack-o'-lantern), vo vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, pavučiny, metly, oheň, príšery, kostlivci a pod. Typickými farbami sú červená, žltá, oranžová a čierna.

     Takýto typický Halloween už tradične oslavovali aj deti v školskom klube detí a školskom internáte. Z domu si doniesli rozmanité tekvice, rôznych tvarov a veľkostí. Pod dozorom vychovávateľov tekvice vyrezávali a vznikali zaujímavé „príšerky“, každá iná. Aby mal tento deň ten správny nádych, po tom, ako boli deti s vyrezávaním hotové, sme sa v sprievode za tmy prešli po nádvorí školy. Jediným svetlom boli mihotavé plamienky sviečok horiacich v strašidelných tekviciach, ktoré nádherne dotvárali halloweensku atmosféru. Deťom sa aktivita páčila, užili si ako vyrezávanie, tak aj pochod a výzdobu školského nádvoria, ktoré zažiarilo v svetlách sviečok...

       

       

  • Kontakty

   • Spojená škola internátna
   • zsisplc@pobox.sk, cspplc@centrum.sk - CŠPP, lhricova.ssilc@gmail.com - PhDr. Lenka Hricová riaditeľka školy
   • +421 047/451 18 55 - riaditeľka školy 047/ 433 14 59 - vrátnica, ul. Karola Supa 0911 941 273 - CŠPP 047/ 432 52 68 - Dr. Herza 6
   • Ul. Karola Supa 48 984 03 Lučenec Dr. Herza 6 984 01 Lučenec (vysunuté pracovisko)
 • Fotogaléria

  • Aj keď sme sa nemohli stretávať, nezabudli sme na Vás - Dr. Herza
  • Rozlúčka - motýliky
  • Športové popoludnie motýliky
  • Motýliky doma
  • Deň otcov - Dr. Herza
  • Opäť v škole - Dr. Herza
  • Sovičky v parku
  • Takto doma pomáhame
  • Pre mamičky - 3.A -Dr. Herza
  • Ako sme v ŠKD Dr.Herza zvládli Deň Zeme počas karantény
  • Sovičky sa učia a objavujú
  • Učíme sa doma, Dr. Herza - P. C