• Projekt "Vy rozhodujete, my pomáhame"

Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia našich detí a žiakov!

Náš projekt, ktorý sme prihlásili v rámci výzvy

„Vy rozhodujete, my pomáhame“,

Učíme sa v prírode“

– Mobilná outdoorová Zelená učebňa

postupuje do druhého kola.

V tomto kole hlasujú za jednotlivé projekty zákazníci predajní Tesco vhodením žetónikov, ktoré dostanú pri pokladni, do valca pri východe z predajne. Každý valec je označený názvom projektu.

Chceme sa učiť a tvoriť bližšie k prírode a v prírode. Učenie sa a tvorenie vonku má inú atmosféru, je zážitkom, prináša nové poznania a spája ich so skutočnosťou. Môžeme pozorovať, porovnávať a tvoriť mimo štyroch stien. Môžeme si vybrať miesto v okolí školy alebo sa pomocou vozíkov aj s pomôckami premiestniť (aj do parku) a prežiť netradičnú hodinu alebo školský deň v prírode. Posilníme svoj vzťah k svojmu okoliu, k prírode a jej ochrane, budeme si vytvárať návyk tráviť voľný čas v prírode.

Ako to chceme urobiť?

Chceli by sme zriadiť outdoorovú učebňu v areáli školy s využitím aj v okolí (park, lúka apod.). Túto učebňu by sme využívali v priebehu školského roka ako súčasť moderného výchovno-vzdelávacieho procesu na vyučovanie vonku (predmety ako prírodoveda, biológia, fyzika, pracovné vyučovanie, výtvarná výchova...), na realizáciu záujmových a voľnočasových aktivít. Posilníme praktické, názorné a zážitkové formy vyučovania, budeme rozvíjať vzťah k prírode, jej ochrane a budeme vytvárať návyky trávenia času a voľného času v prírode.

Môžeme sa učiť v okolí školy alebo ......

Prosíme – nakupujte v Tescu a podporte nás! Ďakujeme.

• Aj keď sme sa nemohli stretávať, nezabudli sme na Vás - Dr. Herza
    • Rozlúčka - motýliky
    • Športové popoludnie motýliky
    • Motýliky doma