• OZNAM

CELOŠKOLSKÉ ZRŠ – VOĽBY DO RADY ŠKOLY A DO VÝBORU RODIČOV

Vážení rodičia!

Voľby do Rady školy (4 členovia) sa budú konať z dôvodu ukončenia funkčného obdobia Rady školy k 23. októbru 2021. Voľby do Výboru rodičov sa budú konať z dôvodu ukončenia funkčného obdobia členov a tiež z dôvodu, že deti členov ukončili dochádzku do našej školy.

V súčasnej situácii, kedy je odporúčané obmedziť vzájomné stretávanie sa a využívať online možnosti sme po prerokovaní vo vedení školy zvolili tento postup:

• Celoškolské ZRŠ usporiadame podľa jednotlivých úsekov, tzn. 1. úsek: ZŠ v budove na ulici Dr. Herza, 2. úsek: ZŠ v budove na ulici Karola Supa, 3. úsek: MŠ v budove na ulici Karola Supa.
        • Termín:
          • MŠ – utorok, 14. 9. 2021 o 15:00 hod., budova na ulici K. Supa – dvor
          •  ZŠ – štvrtok 16. 9. 2021 o 15:30 hod., budova podľa toho, v ktorej budove má dieťa triedu – dvor
        • Rodičia si zvolia návrhovú a volebnú komisiu. Návrhová komisia oboznámi prítomných s návrhom kandidáta/kandidátov za členov Rady školy a tiež za členov Výboru rodičov. V prípade prítomnosti nadpolovičnej väčšiny rodičov (voličov) sa uskutočnia voľby do Rady školy a do Výboru rodičov.
        • Počet kandidátov:
          •  Rada školy:  MŠ – 1 volený člen, budova Herza – 1 volený člen, budova Supa – 2  volení členovia
          •  Výbor rodičov: MŠ – 1 volený člen, budova Herza – 1 volený člen, budova Supa – 2 volení členovia; spoločný volený člen (SP)
        • Program ZRŠ ďalej bude pokračovať informáciami podľa programu.
        • V prípade, ak nebude prítomná nadpolovičná väčšina voličov, voľby sa budú opakovať s časovým odstupom.
        • Materiály budú rodičom poskytnuté aj v elektronickej, prípadne papierovej podobe a s výnimkou Plánu práce Výboru rady rodičov a Správy o čerpaní rozpočtu budú (alebo sú) zverejnené aj na stránke školy (Správa o činnosti školy, Školský poriadok a Školské vzdelávacie programy).

Program celoškolskej schôdze ZRŠ:

1. Otvorenie
        2. Voľba návrhovej a volebnej komisie
        3. Voľby do Rady školy a do Výboru rodičov – v prípade nadpolovičnej väčšiny prítomných.
        4. Schválenie výšky príspevku – 15€.
        5. Plán práce Výboru rady rodičov na školský rok 2021/2022 na odsúhlasenie.
        6. Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy a školského zariadenia za školský rok 2020/2021.
        7. Školské vzdelávacie programy – stručná informácia o úpravách. Školský poriadok – dodatok k platnému školskému poriadku.
        8. Správa o čerpaní rozpočtu ZRŠ za školský rok 2020/2021 a návrh na čerpanie rozpočtu ZRŠ na školský rok 2021/2022.
        9. Oznámenie výsledku volieb. Prípadné opakované vykonanie volieb do Rady školy a do Výboru rodičov.
        10. Diskusia, schválenie uznesenia, záver.

Lučenec, 10. 9. 2021

PhDr. L. Hricová, riaditeľka školy