• Vianočná burza

     • V predvianočnom čase organizujeme s našimi žiakmi množstvo školských a mimoškolských akcií. Jednou z nich, je už tradične aj VIANOČNÁ BURZA. Žiaci každej triedy si spolu s pani učiteľkami, alebo doma s rodičmi pripravia rôzne predmety, ktoré potom predávajú. Peniaze, ktoré sa takto získajú, sú použité na kúpu rôznych školských pomôcok pre našich žiakov.

      Touto cestou sa chceme poďakovať našim usilovným žiakom a rodičom, a tiež šikovným ručičkám pani  učiteliek, ktoré  pre nás vyrobili dokonca aj cukrovú vatu.

     • Zrodenie chleba

     • Na hodinách logopédie preberajú naši žiaci množstvo zaujímavých tém. Jednou z nich je aj téma: „Ako sa vyrába chlieb“. Pani učiteľka Monika Lásková sa rozhodla, že štvrtákom predstaví túto tému nielen teoreticky, ale aj prakticky. So žiakmi 4. R triedy upiekli v našej školskej kuchynke krásne a voňavé bochníky, ktoré rozvoniavali po celej škole. Musíme konštatovať, že boli nielen pekné, ale aj chutné. Sme radi, že máme také šikovné pani učiteľky, ktoré žiakom pripomínajú aj toto krásne ľudové remeslo. 

     • Školský výlet Liptovský Mikuláš

     • Školský výlet Liptovský Mikuláš

      Dňa 23. októbra 2018 bolo už o 6. hodine ráno pred školou rušno. Žiaci aj učitelia si museli privstať, pretože dnes nás čakal školský výlet do Liptovského Mikuláša. Ale všetci prišli s dobrou náladou, veď vymeniť školské lavice za zaujímavé zážitky – to občas potrebuje každý. Detičky sa tešili hlavne na kontaktnú zoo, kde si mohli zvieratká aj pohladkať či odfotiť sa s nimi. Najväčšej priazni sa tešili hlavne veveričky, papagáje či levíčatá. Ďalej sme si prezreli v Liptovskom Jáne  Park miniatúr slovenských hradov, ako aj Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku. Večer sme prišli síce unavení, ale plní zážitkov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

      Žiaci a učitelia 2.stupňa SŠI

     • Vianočný obchodík

     • V dňoch 12. a 13. decembra 2018 sa v našej škole na Herzovej ulici, rozsvietili svetielka vo Vianočnom obchodíku. Množstvo pekných výrobkov, ktoré vytvorili naši žiaci pod vedením tvorivých pedagógov, potešilo nejedno rodičovské srdiečko. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí prispeli do obchodíka výrobkami. Všetkým veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na nové knižky a hračky.

      Vaše deti a kolektív pedagógov.

     • Mikuláš

     • 6.12. 2018 sme všetci netrpezlivo čakali na príchod MIKULÁŠA.

       A veru.  Zavítal aj medzi nás. Prišiel na saniach ťahaných sobmi a v jeho sprievode nechýbali ani anjeli a čert. Po krátkej scénke študentiek PaSA v Lučenci, sa deti Mikulášovi predstavili naučenými básničkami a pesničkami.  Mikuláš im  za odmenu rozdal sladké balíčky, ktoré potešili našich najmenších.

      Ďakujeme študentkám za pekný program.

     • Študenti Strednej odbornej školy pedagogickej v našej škôlke

     • Mikuláš v škôlke


     • Dňa 6.12.2018 do našej škôlky prišiel Mikuláš

     • Výlet do Košíc

     • 21.11. na Slovensku prebiehalo celoštátne testovanie piatakov, kvôli ktorému bolo na našej škole riaditeľské voľno, aby mali žiaci čo možno najideálnejšie podmienky na prácu a nič ich nerozptyľovalo. Internát však ostal v prevádzke a tak sme sa rozhodli s deťmi vycestovať na výlet. Do oka nám padli Košice a aby sme všetko s prehľadom stíhali, deti mali budíček o čosi skôr, než po iné dni, no vôbec im to nevadilo a už o 7:15 sme boli všetci pripravení na odchod. Vonku bolo typické novembrovo upršané počasie, ale na eláne nám to neubralo. Cesta na stanicu nám ubehla a vlak našťastie tiež nemeškal. O ôsmej sme už sedeli v Coupé a výlet mohol začať. Cesta vlakom z Lučenca do Košíc síce trvala 2,5 hodiny, ale každý si krátil čas po svojom. Niektorí horlivo debatovali, iní počúvali hudbu či len tak mlčky pozerali von oknom a obdivovali krásy slovenskej krajiny. Po vystúpení na stanici v Košiciach naše kroky zamierili krížom cez nádherne zrekonštruovaný a udržiavaný mestský park rovno do historického centra, kde sme sa nechali uniesť historickou budovou Štátneho divadla Košice postaveného už v roku 1899, a náš obdiv mal aj Dóm svätej Alžbety, ako najväčší kostol na Slovensku. Po prechádzke historickou časťou mesta sme zamierili k Slovenskému technickému múzeu, ktoré dokumentuje vývoj vedy a techniky na území Slovenska. Jeho expozícia je rozsiahla, my sme sa zamerali ale na expozíciu, ktorú sme si mohli aj vyskúšať. Deti si na rôznych stanovištiach mohli vyskúšať princípy fyziky, zahrať sa na malých vedátorov a trochu experimentovať. Vyskúšali sme si pôsobenie magnetických pólov, či rôzne optické ilúzie a otestovali sme aj svoje reflexy. Ani sme nevedeli ako a hodina, ktorú sme vnútri mohli stráviť, ubehla. Zvyšok dňa sme zavŕšili v Auparku a o 15:30 sme už sedeli vo vlaku na spiatočnej ceste do Lučenca. Aj keď s určitým meškaním vlaku, ale o 18:45 sme šťastlivo dorazili plní zážitkov na internát.

     • Hvezdáreň - Rimavská Sobota

     • V mesiaci október sa žiaci tretích, štvrtých a piatych ročníkov zúčastnili exkurzie vo hvezdárni v Rimavskej Sobote.

      Naša púť sa začala premietaním v sále o Slnečnej sústave. Videli sme naše planéty a Mesiac. Porozprávali sme sa o význame Slnka pre život na Zemi. Tiež sme pozorovali Mesiac, jeho pohyb a jednotlivé fázy. V závere sme si pozreli vtipný dokument o kozmonautoch vo vesmíre.

      Naša exkurzia pokračovala pozorovaním Slnka ďalekohľadmi, kde nám lektorka pútavo vysvetlila, čo všetko môžeme vidieť na Slnku.

      Dúfame, že exkurzia uspokojila zvedavosť našich žiakov a obohatila ich o nové zážitky a poznatky o vesmíre.

     • Naše telo

     • Dňa 21.11.2018 nás navštívili študentky strednej zdravotnej školy a v rámci témy Moje telo nám hravou formou ukázali ako fungujú naše orgány.

     • Moja trieda varí lepšie ako tvoja

     • Dňa 7.11. sme pokračovali v akcií Moja trieda varí lepšie ako tvoja, ktorá mala v jej prvom ročníku veľký úspech. Deti boli rozdelené do dvoch skupín a ich úlohou bolo navariť podľa pokynov rozličné jedlá. V tomto roku sme si vybrali recepty na Halušky a Makové šúľance. Obe jedlá boli chutné a deti sa mohli priučiť k tradičným receptom slovenskej kuchyne. Okrem varenia sa deti zabavili aj pri rozličných súťažiach – so zaviazanými očami si otestovali chuťové poháriky pri určovaní rozmanitých chutí, sladkých či kyslých. Zručnosť pri čistení jabĺk sa ukázala v súťaži o najdlhšiu šupku.

     • Haloween

     • S blížiacim sa novembrom sa pomaly všetci pripravujú na Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých, kedy si pripomíname našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Avšak každá krajina má svoje špecifické tradície a zvyky. V priebehu dňa sme sa rozprávali o zvykoch na Slovensku ale aj v zahraničí a okrem iných, sme si spomenuli aj komerčne asi najznámejší – Halloween.

      Deti z domu doniesli rôzne tekvice, malé aj veľké, rôzne tvarované a dňa 25.10. sme na internáte vo večerných hodinách pripravili všetko potrebné a zábava mohla začať.

      Z tekvíc sme vyrezávali rôzne strašidlá a deti sa prezliekli aj do halloweenskych kostýmov. Deťom sa akcia nesmierne páčila o čom sa môžete presvedčiť aj na priložených fotografiách.

     • Imatrikulácia 2018

     • V stredu, 3. októbra 2018 sme počas slávnostnej imatrikulácie privítali nové deti v našej škole. Konala sa v telocvični. Na deti čakali rôzne súťažné disciplíny. Museli prejsť tunelom, streleckú mušku si overili hádzaním kruhov na kužele, hlavičky si potrápili skladaním puzzle a vyskúšali si aké je to poskladať čo najvyšší a najstabilnejší hrad z geometrických tvarov. Po absolvovaní všetkých disciplín deti zložili imatrikulačný sľub, že sa budú usilovne učiť a slušne sa správať, a boli pasované za právoplatných žiakov našej školy. Na znak, že budú imatrikulačný sľub dodržiavať a riadiť sa ním, potvrdili listinu so sľubom odtlačkom prsta a svojím podpisom. Na záver bolo pre deti pripravené sladké občerstvenie a diskotéka so súťažami, ako napríklad molekuly. Na pamiatku deti dostali odznaky v tvare smajlíkov.

      Novým, ale aj ostatným deťom želáme v tomto školskom roku veľa úspechov, ale aj zábavy a nových priateľstiev.

     • Mesiac úcty k starším

     • Pri príležitosti tohto sviatku sme s našimi deťmi  dňa 18.10.2018 a 24.10.2018 navštívili našich starších spoluobčanov v DSS Libertas. Pripravili sme si pre nich pestrý kultúrny program- plný básní, piesní a tancov. Na pomoc s programom  nám prišli aj dievčatá z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Lučenci. Spoločne sme vytvorili pre starké  a starkých príjemné kultúrne dopoludnie. Po skončení programu sme navštívili  na izbách bezvládnych a ležiacich. Aj im  dobre padlo vrúcne objatie a malá pozornosť v podobe medovníčka,  či krepového kvietka.

      Druháci, tak ako už je u nás zvykom, upiekli sladké medovníčky a naši najmenší z prípraviek vyrobili nádherné kvietky na znak úcty a vďaky.

      Touto cestou sa chceme  poďakovať všetkým kolegyniam a deťom  za spoluprácu.

      Egedová, Kulišiaková

     • HALLOWEEN

     • Dňa 25.10.2018 sme na našej škole uskutočnili  sprievod mestom . V poobedňajších hodinách vyrazili do ulíc strašidelné masky, ktoré potešili okoloidúcich, ale aj zamestnancov obchodov. Za naše malé a milé strašenie sme dostali aj sladkosti.

      Ďakujeme všetkým rodičom za zaobstaranie strašidelných masiek a kolegyniam za výbornú a ,,strašidelnú“ spoluprácu.

                                                                                                                                        Hilšerová, Egedová

     • Dopravné ihrisko

     • Dňa 4. októbra 2018 sa žiaci s nadšením vybrali na Dopravné ihrisko ,kde si okrem teoretických vedomostí vyskúšali správny prechod cez cestu i disciplinovanú jazdu na kolobežke či bicykli. Bolo nám super a už sa teraz tešíme na ďalšiu návštevu dopravného ihriska.

     • Imatrikulácia

     • Imatrikulácia detí prípravných ročníkov

      Konala sa dňa 12.10.2018.

      Deti prípravných ročníkov pod vedením pani vychovávateľky Hilšerovej, Domesovej a Šutarovej sa zahrali s písmenkami a číslami a zložili imatrikulačný sľub.

       Na konci ich čakala sladká odmena.

  • Kontakty

   • Spojená škola internátna
   • zsisplc@pobox.sk, cspplc@centrum.sk - CŠPP, lhricova.ssilc@gmail.com - PhDr. Lenka Hricová riaditeľka školy
   • +421 047/451 18 55 - riaditeľka školy 047/ 433 14 59 - vrátnica, ul. Karola Supa 0911 941 273 - CŠPP 047/ 432 52 68 - Dr. Herza 6
   • Ul. Karola Supa 48 984 03 Lučenec Dr. Herza 6 984 01 Lučenec (vysunuté pracovisko)
 • Fotogaléria

  • Slávnostné ukončenie školského roka 2018-2019
  • Deň detí
  • Priehrada Ľadovo
  • Kuriatka a motýliky v bazéne
  • Kuriatka a motýliky v Timmy lande
  • Koncoročný výlet Fiľakovo
  • Okresná škôlkárska olympiáda
  • Športová olympiáda v MŠ
  • Váľanie mája
  • Deň matiek Dr. Herza 6
  • Výlet do Banskej Bystrice po stopách SNP
  • Deň výťazstva nad fašizmom v parku