• Máme za sebou prvý týždeň otvorenia školy

• Otvorili sme triedy v budove na Rúbanisku.

Do školy sa vrátili škôlkari a najmä žiaci nižších ročníkov. K nim sa pridali niektorí žiaci druhého stupňa.

V škole sa stretli so svojimi učiteľkami, vychovávateľkami a s novými podmienkami. Zmeny vidno hneď ráno – „zarúškované“ deti prichádzajú do škôlky a školy podľa časového harmonogramu tak, aby sa skupiny a triedy vzájomne nemiešali. Farebné čiary im pomáhajú dodržiavať odstupy. Do budovy vstupujú rôznymi vchodmi, školáci aj predškoláci bez rodičov. Pri vstupe do budovy sa pýtame na ich zdravotný stav a meriame im teplotu. Tiež si všetci dezinfikujú ruky. Od utorka to všetci zvládali na jednotku.

Školský zvonček oddychuje. Edukačné činnosti a vyučovanie sú celkom v réžii pani učiteliek a prebiehajú v triedach aj v priestoroch školského dvora. Učíme sa nové pravidlá správania, aby sme všetci ostali zdraví.

A čo máme ešte nové?

Desiatu a olovrant donesú deťom pani kuchárky do tried, čo sa im veľmi páči.

Škôlkari v triede aj obedujú, školáci idú na obed do školskej jedálne. Aj tam je to trochu iné – s obsluhou, podobne ako v reštaurácii.

A po celý čas si často a poctivo umývame ruky (a dezinfikujeme). Pani upratovačky priebežne, niekoľkokrát denne, všetko čistia a dezinfikujú.

Aj odchod domov po obede prebieha podľa určeného harmonogramu.

Prvý týždeň sme spolu všetko zvládli.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli, ktorí školu pripravili a ktorí rešpektujú pravidlá.

Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, učiteľom, vychovávateľkám, vedúcim, kuchárkam, upratovačkám, údržbárom aj našim technikom.

Ďakujemevšetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme prvý týždeň zvládli!