• Škola v prírode

• Na žiakov 3. A a 3. AR triedy čakalo nezvyčajné pondelňajšie ráno 13. mája. Namiesto lavíc si posadali na sedadlá autobusu a vybrali sa do školy v prírode do rekreačného strediska Toliar pri Kremnici.

Pri príchode nás uvítala krásna príroda, počasie nám však celkom neprialo. Hoci nám sčasti prekazilo naše plány, náladu však nie. Žiaci mali celý týždeň vedomostné, výtvarné a športové aktivity. Vo štvrtok zvíťazilo slniečko nad oblakmi, a tým nám umožnilo uskutočniť doobedňajšie vyučovanie v prírode, kde sme sa oboznamovali s miestnou faunou a flórou. Poobede sme naplánovali náučný a zaujímavý výlet do Kremnice, navštívili sme impozantnú Mincovňu. Žiaci tu mali možnosť vidieť stroje, ktoré sú 200 rokov staré a aj napriek tomu sú dodnes funkčné. Po zaujímavej prednáške pracovníka mincovne pozorovali, ako sa razia mince a bolo im umožnené vyraziť si svoju vlastnú mincu. Po prehliadke kultúrnych pamiatok mesta sme sa turistickým chodníkom vrátili do rekreačného strediska. Po večeri zorganizovali animátorky rozlúčkový večierok, kde bola výborná nálada.

V piatok sa už všetci tešili na návrat domov. Všade dobre, doma najlepšie!

• Úspechy našich žiakov

• V dňoch 21. 5. - 23. 5. 2019 sa v Bratislave uskutočnil 16. ročník celoslovenskej Biologicko-chemickej olympiády žiakov so sluchovým postihnutím. Našu školu na tomto podujatí úspešne reprezentovali  žiaci: Adrián Andrášik (1. miesto  biológia) a Terézia Vaňová (3. miesto biológia).

V tomto termíne sa zároveň konal aj Štúrovček - súťaž v prednese poézie a prózy žiakov so sluchovým postihnutím i žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou, kde naši recitátori opäť excelovali.

V kategórii žiaci so SP Adrián Andrášik získal 1. miesto a Terezka Vaňová skončila hneď za ním druhá. Medzi žiakmi s NKS Zsolt Varga a Fatimka Haziroglu obsadili spoločne druhú priečku. Víťazom zo srdca gratulujeme, ďakujeme za skvelé výsledky a prajeme veľa elánu do ďalšieho štúdia.

• Deň zeme

• Dňa 25.4.2019 sa uskutočnili na našej škole akcie venované dňu zeme. V teoretickej časti sme sa oboznámili s históriou tohto významného dňa. Potom sme sa presunuli do terénu, kde sme vyzbierali 4 igelitové vrecia odpadu v okolí školy. Každá trieda dostala za úlohu skrášliť a upraviť určitú casť školského areálu. Mladšie ročníky vysádzali sadenice okrasných kvetov, starší žiaci vysádzali stromčeky, upravovali skalky, okopávali kríky v okolí školy.Ôsme a deviate ročníky upravovali športový areál školy. Akcia sa nám vydarila a svojou trroškou sme aj my prispeli k ochrane našej zeme.

Mgr. Viktória Malatinská