• Oznam – rúška

Vážení rodičia,

na základe novej vyhlášky ÚVZ Vám oznamujeme, že od pondelka 4. októbra 2021 nebudú rúška povinné pre žiakov základných škôl, špeciálnych základných škôl a žiakov prvých 4 ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom, a to v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu – čiže v triede počas vyučovania.

Nosenie rúšok bude aj naďalej povinné v interiéri škôl mimo uzavretého kolektívu (napr. chodba, šatne, toalety). V prípade detí vo vyšších ročníkoch a v prípade účasti na hromadných podujatiach ostáva nosenie rúšok pre deti povinné.

Za uzavretý kolektív nepovažujeme situácie, kedy sa stretávajú, resp. sa spolu učia, deti z viacerých tried (etická výchova, náboženská výchova apod.) – v týchto prípadoch rúško ostáva.

Nosenie rúšok u detí je naďalej odporúčané a je účinnou súčasťou prevencie nákazy vírusom SARS-CoV-2 a ďalších nákazlivých respiračných ochorení (ako chrípka apod.).

Vyhlášku ÚVZ č. 250 z 1. 10. 2021 nájdete na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR (Úradná tabuľa) aj na našej stránke.

Lučenec, 3. 10. 2021

Vyhláška - stiahnuť