• Lyžiarsky výcvik v Telgárte

• V dňoch 14.1. – 18.1. 2019 sa naši žiaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku v obci Telgárt. Žiaci zažili výbornú lyžovačku za pekného počasia, na vždy dobre upravenom svahu. Svoje lyžiarske umenie a schopnosti predviedli predposledný deň výcviku v slalomových pretekoch. Preteky absolvovali všetci žiaci a všetkým sa podarilo ich úspešne aj dokončiť. Lyžiarsky výcvik mal nielen športový, ale aj kultúrno-spoločenský charakter. Pod vedením svojich inštruktorov sa žiaci navzájom spoznávali pri rôznych činnostiach vo voľnom čase. Počas relaxačného dňa, keď žiaci lyžovali iba pol dňa, v popoludňajších hodinách si vyrazili na turistickú vychádzku po Telgárte a blízkom okolí, kde zažili super guľovačku, ale navštívili aj miestne potraviny, aby si doplnili zásoby. V podvečerných hodinách si žiaci vychutnali hotelový bazén so saunou, kde zregenerovali sily na ďalšie dni.  O zdravie účastníkov výcviku sa starala pani zdravotníčka Monika Penthorová. Vďaka patrí aj inštruktorom kurzu Lucii Balaškovej, Jaroslavovi Štetkovi a Romanovi Ľuptákovi, ktorí nad žiakmi vykonávali dozor a naučili ich novým veciam v lyžovaní. Všetci zúčastnení sa naučili základom lyžovania, alebo si zdokonalili svoje zručnosti a schopnosti v tomto zaujímavom športe, čím splnili hlavný cieľ lyžiarskeho kurzu. Žiaci domov odchádzali plní zážitkov a spomienok na krásne prežité dni v Telgárte a už teraz sa tešia na ďalšiu podobnú školskú akciu.

Autor článku:

vedúci lyžiarskeho výcviku

Mgr. Roman Ľupták

• Zimná olympiáda - Dr. Herza 6

• Dňa 10. a 11. januára sa pri krásnom slnečnom počasí  na našom zasneženom dvore konala Zimná olympiáda. Deti súťažili v ťahaní dvojíc na sánkach, tlačení sánok vo  dvojiciach pomedzi kužele, posúvanie sa na sánkach jednotlivcov, ťahanie pani vychovávateliek, triafanie pukom do bránky, curling bez ľadu, hod lyžiarskou palicou do kruhu. Všetky deti dostali sladkú  odmenu. Z dvora odchádzali  šťastné a vyšantené.

• Polročné prázdniny

Vedenie školy oznamuje:

Prvý polrok školského roka 2018/2019 sa končí dňa 31. januára 2019 (štvrtok).

Dňa 1. februára 2019 (piatok) sú polročné prázdniny. Vyučovanie sa opäť začína v pondelok 4. februára 2019.

Prajeme žiakom príjemne strávený „prázdninový víkend“.

V piatok 1. februára  2019 je z organizačných dôvodov prerušená aj prevádzka materskej školy. Materská škola bude v prevádzke opäť od pondelka 4. februára 2019.