• Digital

Zodpovedný vedúci: Mgr. Róbert Tóth

Charakteristika krúžku:

V záujmovom krúžku deti rozvíjajú vnímanie, kreativitu, digitálne, IT a foto(grafické) zručnosti. Pokúsime sa spoločne „pozrieť na svet cez fotohľadáčik“, naučíme sa základy obsluhy fotoaparátu, ako aj v neposlednom rade alternatívne záznamové médiá ako mobilné telefóny či tablety. Deti sa dozvedia čo je to kompozícia, expozícia či zlatý rez a vyskúšajú si zachytiť aktuálne momenty z ich blízkeho okolia. Celé to zastreší práca na počítačoch, kde si skúsia jednoduché grafické úpravy vlastných fotografií, s ich využitím v rôznych prezentáciách, deti sa oboznámia s prácou v grafických editoroch či prezentačnom softvéri. Nebudú chýbať ani súťaže o naj fotografie podľa vopred daných kritérií, aj keď nebude treba zabudnúť, že vnímanie umenia, aj toho fotografického, je individuálne a každá tvorba má svoje prednosti.