•                    Spojená škola internátna, Karola Supa 48, 984 03  Lučenec

s ú č a s ť

Centrum špeciálno-pedagogického poradenstva pri Spojenej škole internátnej,

Karola Supa 48, Lučenec

OZNAM pre klientov CŠPP v súvislosti s ochorením COVID-19

V dôsledku vzniknutej epidemiologickej situácie a v snahe zabezpečiť bezpečnosť klientov, ako aj odborných zamestnancov, Vás chceme informovať o podmienkach vyšetrenia:

• dieťa, aj zákonný zástupca (resp. sprevádzajúca osoba) musia byť zdraví.To znamená, že do priestorov CŠPP nesmie vstúpiť nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota nad 37,5°C, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) ani s prejavmi iného ochorenia. V prípade, že dieťa bude mať príznaky ochorenia, vyšetrenie nebude zrealizované.
          • zákonný zástupca, resp. plnoletý klient, podpíše pred vyšetrením „Čestné vyhlásenie“ o zdravotnom stave
          • zo strany klienta a zákonného zástupcu je potrebné presne dodržať čas vyšetrenia.

Ak bude dieťa v čase, kedy malo byť zrealizované vyšetrenie nemocné, dôrazne žiadame zákonného zástupcu, aby túto skutočnosť telefonicky oznámil na tf. čísle: 0911 941 273, resp. 047/43 314 59.

Vyšetrenie bude zrealizované len pri dodržaní nasledovných požiadaviek:

•  dieťaťu, aj zákonnému zástupcovi (resp. sprevádzajúcej osobe) bude pred vstupom do budovy na vrátnici odmeraná teplota
          • dieťa, aj zákonný zástupca (resp. sprevádzajúca osoba) budú mať povinnosť chrániť si  ústatvárovým rúškom alebo šatkou  počas celej prítomnosti v CŠPP
          •  dieťa, aj zákonný zástupca (sprevádzajúca osoba) budú mať rukavice v záujme zabezpečenie seba a ostatných osôb
          •  dieťa sa dostaví na vyšetrenie v doprovode jedného zákonného zástupcu (sprevádzajúcej osoby)
          •  dieťa bude mať vlastné písacie potreby (pero, ceruzka, resp. pastelky)
          •  dieťa bude mať hygienické vreckovky
          •  zákonný zástupca (sprevádzajúca osoba) bude počas vyšetrenia dieťaťa čakať mimo budovy CŠPP. Prítomnosť zákonného zástupcu počas vyšetrenia bude povolená len na základe schválenia odborného zamestnanca CŠPP.

V  prípade nerešpektovania opatrení nebude možné vyšetrenie zrealizovať!

Až do odvolania budú všetky vyšetrenia klientov prebiehať v budove

Spojenej školy internátnej so sídlom na ulici Karola Supa 48 v Lučenci.

Zároveň Vás chceme informovať, že žiaden zamestnancov, s ktorými sa dostanete

do kontaktu, si nie je vedomý vlastnej nákazy vírusom COVID-19, ani nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19.