ŠI a ŠKD na ulici Karola Supa

• Záujmové krúžky ŠI

• Športový krúžok mladšie deti

Záujmový krúžok sa praktizuje každý štvrtok v poobedných hodinách, na krúžku je prihlásených 10 detí navštevujúcich školský internát. Záujmový krúžok je zameraný na motoriku, koordináciu, spoluprácu, vytrvalosť...Vedieme deti k pravidelnému pohybu, správnej životospráve a návykom.

Záujmový krúžok je pod vedením p. vych. D.Pivková, DiS

Umelecký krúžok

Záujmový krúžok sa praktizuje každý pondelok v poobedných hodinách, na krúžku je prihlásených 9 detí navštevujúcich školský internát zväčša so sluchovým postihnutím. Záujmový krúžok je zameraný na výtvarné umenie, divadelný prejav a fotografiu. Vedieme deti k rozvoju fantázie, jemnej motoriky, k vyjadrovaniu svojho estetického cítenia...

Záujmový krúžok je pod vedením p. vych. D.Pivková, DiS

Kuchárik

Pri práci na krúžku Kuchárik žiaci spoznávajú čiastkové činnosti. Zmysel pre čas, následnosť, poriadok a organizáciu. Rozvíjajú si a zlepšujú motoriku a koordináciu ruka-oko.

Záujmový krúžok je pod vedením p. vych. J. Rechtoríková

Výtvarný krúžok

Výtvarné aktivity podporujú tvorivosť a kreatívne myslenie detí, psychomotorické zručnosti, hrubú a jemnú motoriku. Žiaci majú možnosť pracovať a experimentovať s rôznymi výtvarnými materiálmi.

Záujmový krúžok je pod vedením p. vych. J. Rechtoríková

Šikovníček

Krúžok „Šikovníček“ pracuje pod vedením pani vychovávateľky Hedvigy Petikovej. V krúžku pracuje 7 najmladších detí. Na krúžku deti pracujú s rôznym materiálom, získavajú nové zručnosti a pracujú s elánom . Deti pracujú individuálne aj skupinovo.

Futbalový krúžok

Záujmový krúžok sa praktizuje každý pondelok v poobedných hodinách, na krúžku je prihlásených 9 detí navštevujúcich školský internát. Záujmový krúžok je zameraný na motoriku, koordináciu, spoluprácu, vytrvalosť, herné činnosti a pravidlá.Vedieme deti k pravidelnému pohybu, správnej životospráve a návykom.

Tenisový krúžok I.

Záujmový krúžok sa praktizuje každý štvrtok v poobedných hodinách, na krúžku je prihlásených 10 detí navštevujúcich školský internát. Záujmový krúžok je zameraný na osvojenie si pravidiel stolného tenisu ako aj bedmintonu a ich hernej činnosti. Vedieme deti k pravidelnému pohybu, správnej životospráve a návykom.

Tenisový krúžok II.

Záujmový krúžok sa praktizuje každú stredu po večeri, na krúžku je prihlásených 8 detí, zväčša dievčatá navštevujúce školský internát. Záujmový krúžok je zameraný na osvojenie si pravidiel stolného tenisu ako aj bedmintonu a ich hernej činnosti. Vedieme deti k pravidelnému pohybu, správnej životospráve a návykom.

Piatková animačná činnosť – športová

V piatok si deti vyberajú aktivity podľa svojich záujmov či už je to šport, výtvarná alebo oddychové aktivity. Tieto činnosti navštevujú deti ŠI ako aj deti ŠKD.

Turistický krúžok 2022/2023 začal pracovať aj  v ZŠ pre žiakov s NKS Dr.Herza

V záujmovom útvare sa budeme snažiť rozvíjať vzťah detí k prírode, k pohybu na čerstvom vzduchu. Budeme spoznávať región , v ktorom žijeme, jeho pamätihodnosti, turistické atrakcie a zaujímavosti.

Naučíme sa rozoznávať faunu a flóru nášho regiónu. Budeme vytvárať podmienky na spoznávanie nielen okolia, ale aj svojej skupiny a samého seba. Zameriame sa na relaxáciu, rôzne športové a zábavné aktivity v prírode, prácu s prírodným materiálom. Chceme deťom ukázať zmysluplné využitie voľného času. Budeme sa snažiť získané zručnosti a postoje preniesť aj do svojich voľnočasových aktivít mimo školy.