• Záujmové krúžky ŠI

• Názov krúžku: Športový krúžok

Charakteristika krúžku:

• naučiť žiakov základy športových hier (futbal, vybíjaná, prehadzovaná, nohejbal).
          • ich naučiť pravidlá hier,
          • správnu taktiku a dodržiavať ich v hre,
          • vedieť hrať v kolektíve a viesť ich k čestnosti
          • zároveň vzbudiť u žiakov záujem o pohyb resp. o šport a viesť ich k zdravému životnému štýlu,
          • zvýšiť úroveň telesnej zdatnosti,
          • všeobecnej pohybovej výkonnosti,
          • rozšíriť pohybové zručnosti,
          • skvalitniť pohybový prejav,
          • zameraná na hry v prírode,
          • loptové hry a pohybové aktivity v telocvični ,
          • posilniť záujem a aktívny vzťah žiakov k športovej činnosti aktelesnej kultúre,
          • pripraviť žiakov na vnútroškolské a medziškolské športové súťaže.

Vedúci krúžku: Bc. Jaroslav Štetka

Názov krúžku: Futbalový krúžok

Charakteristika krúžku:

• naučiť žiakov základy futbalu
          • oboznámiť ich s pravidlami futbalu, naučiť základy taktiky hry a dodržiavanie ich v hre
          • vedieť hrať v kolektíve a viesť ich k čestnosti,
          • činnosť zameraná na rozvoj koordinačných schopností, techniky, streľby, vedenia lopty, čítania hry, priestorového bránenia atď.

Vedúci krúžku: Bc. Jaroslav Štetka

Názov krúžku: Výtvarný krúžok

Charakteristika krúžku:

Výtvarný krúžok v sebe spája zložky citovej, rozumovej a pracovnej výchovy a pozitívne pôsobí na celú osobnosť dieťaťa. Výtvarná činnosť rozvíja u detí senzibilitu, racionalitu, intuíciu, predstavivosť, fantáziu a manuálne zručnosti, poskytuje relaxáciu a uvoľnenie a plní zároveň terapeutickú funkciu. Deti sa učia krásu vnímať a predovšetkým ju vlastnou tvorivou aktivitou vytvárať. Oboznamujú sa s rozličnými výtvarnými technikami a postupmi a prichádzajú do kontaktu s rôznym výtvarným materiálom. Deti sú vedené k samostatnosti, tvorivosti, spontánnosti a radosti z tvorivého procesu, zapájajú sa do výtvarných súťaží, v ktorých majú možnosť preukázať svoj talent a špecifické schopnosti.

Vedúca krúžku: Dominika Pivková

Názov krúžku: Šikovníček

Názov krúžku: Poznajko

Charakteristika krúžku:

Šikovníček je krúžok zameraný na rozvoj kreativity a podporu pracovných činností a zručností. Deti pracujú s rôznymi materiálmi. Na krúžku veľa striháme, lepíme, maľujeme, kreslíme a robíme kopu zaujímavých činností. Činnosť prebieha v skupinovej, ale aj individuálnej forme. Upriamujeme sa na rozvoj jemnej motoriky a sebaobslužných činností. Práce detí skrášľujú vstupnú časť školy a priestory na chodbách. Budujeme atmosféru spolupráce, tolerancie a priateľstva, čím rozvíjame aj sociálne zručnosti deti a utvárame pozitívny vzťah k umeniu a kultúre.

Vedúca krúžku: Hedviga Petiková

Názov krúžku:Digital

Charakteristika krúžku:

V záujmovom krúžku deti rozvíjajú vnímanie, kreativitu, digitálne, IT a foto(grafické) zručnosti. Pokúsime sa spoločne „pozrieť na svet cez fotohľadáčik“, naučíme sa základy obsluhy fotoaparátu, ako aj v neposlednom rade alternatívne záznamové médiá ako mobilné telefóny či tablety. Deti sa dozvedia čo je to kompozícia, expozícia či zlatý rez a vyskúšajú si zachytiť aktuálne momenty z ich blízkeho okolia. Celé to zastreší práca na počítačoch, kde si skúsia jednoduché grafické úpravy vlastných fotografií, s ich využitím v rôznych prezentáciách, deti sa oboznámia s prácou v grafických editoroch či prezentačnom softvéri. Nebudú chýbať ani súťaže o naj fotografie podľa vopred daných kritérií, aj keď nebude treba zabudnúť, že vnímanie umenia, aj toho fotografického, je individuálne a každá tvorba má svoje prednosti.

Vedúci krúžku: Mgr. Róbert Tóth