Projekt s názvom „Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so ŠVVP“ a program Erasmus+

Spojená škola internátna sa už po druhýkrát zapojila do vzdelávacích mobilít pre učiteľov financovaných zo zdrojov EU a vypracovala projekt s názvom „Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so ŠVVP“ v rámci výzvy 2019 programu Erasmus+.

Vďaka projektu absolvovali 2 učiteľky  Mgr. Erika Tóthová a Mgr. Eva Švecová vzdelávanie v Spojenom Kráľovstve, v meste Cambridge.

Celý projekt bol zameraný na učiteľa a žiaka. Absolvovaním kurzov v zahraničí získali učitelia nové vedomosti, skúsenosti, rozšírili si obzor o nové trendy vzdelávania, zlepšili si jazykové kompetencie, nadviazali kontakty s kolegami z iných krajín.

Realizácia projektu a implementácia jeho výsledkov mala za cieľ zvýšiť kvalitu vzdelávania v  Spojenej škole internátnej a prispieť tým k premene klasickej školy na školu modernú, kde sú spokojní učitelia, žiaci aj rodičia.

Myslíme si, že jedným z hlavných úspechov celého programu Erasmus + , a tým aj nášho projektu je nadšenie, ktoré vzbudí vo všetkých zúčastnených. Je to radosť, vnútorné šťastie, pocit dobrodružstva a zároveň odhodlania vykročiť zo svojej komfortnej zóny a skúsiť niečo nové.

Sme veľmi hrdé, že jeden z dvoch projektov, ktoré boli schválené v okrese Lučenec je práve náš projekt, ktorý končí 31.5.2020.

Mgr. Erika Tóthová