• Vážení rodičia, priatelia a podporovatelia našej školy

• v tomto školskom roku si naša škola pripomína 70. výročie svojho založenia. História školy sa začala písať v r. 1949 a za ten čas škola prešla mnohými zmenami. Radi by sme si toto výročie pripomenuli a spoločne s Vami oslávili.

28. novembra 2019 chceme pri príležitosti tohto pekného výročia zorganizovať slávnostnú akadémiu. Budeme veľmi radi, ak nás podporíte a poskytnete nám napr. staré fotografie alebo finančný príspevok hoci aj v symbolickej výške (darovací účet školy:7000 578 314 / 8180, IBAN: SK29 8180 0000 0070 0057 8314 vedený v Štátnej pokladnici, prípadne prostredníctvom Výboru ZRŠ). Miesto pre dobrovoľný príspevok sa nachádza aj na vrátnici školy na ulici K. Supa a v kancelárii u p. Danišovej na ulici Dr. Herza.  Finančné prostriedky budú použité na prípravu slávnostnej akadémie, vrátane výstavky.

ĎAKUJEME!

Za prípravný výbor PhDr. Lenka Hricová, riaditeľka školy.

• Týžden zdravej výživy - štvrtok

• Počítame zdravo na hodinách matematiky   Zodp.: vyučujúce MAT

• Týždeň zdravej výživy - streda

• prednášky na tému: Zdravá výživa pre všetkých!  Prednášať budú žiačky SZŠ v Lučenci J  Zodp.: koordinátorka prevencie,

2.VH – 1.stupeň, 3.VH – V.AR,V.R,VI.R, 4.VH – VI.AR, VII.AR, VIII.AR, 5.VH – VII.R, VIII.R, IX.R  vyučujúci

- Zdravá výživa v ŠKD,  Moja trieda varí lepšie ako tvoja (ŠI) Zodp.: p.vych.Petiková a p.vych.Pivková

• Týždeň zdravej výživy - utorok

• Zdravie v batohu“ J  Pribaľ si na školský výlet niečo zdravé (napr. ovocie, 100% džús...)! Zodp.: vedúca šk.výletu

+FOTO PEERáci (Zsolti)

• Týždeň zdravej výživy - Pondelok

• 8.00 OTVORENIE  akcie  v spoločenskej miestnosti (priebeh celého týždňa...) Zodp.: koordinátorka, PEERáci, vyučujúci

Hra na spisovateľa J  Na hodinách slovenčiny budeš  vymýšľať báseň o zdravej výžive  Zodp.: vyučujúce SJL

Kuchárik (krúžok)– Navaríme chutne a zdravo                                                            Zodp.: p.vych.Ševčíková

• Bubnovanie pre školy - muzikoterapia

• Upevnenie sociálnych väzieb medzi deťmi.
            • Nový pohľad na rolu každého jednotlivca v rámci triedneho kolektivu.
            • Zvyšuje schopnosť koncentrácie (najmä u hyperaktivnych detí,  atd.).
            • Prevencia proti šikane a agresii.
            • Sprostredkuje odreagovanie a emocionálne vybitie.
            • Rozvíja kreativitu a nový prístup k učeniu.
          • Terakotova výstava

• Dňa 18.09.2019 deti ŠI navštívili počas výchovnej činnosti kultúrne pamiatky mesta Lučenec. V synagóge absolvovali výstavu: Terakotová armáda, ktorá je odkazom prvého cisára a patrí medzi 8. div sveta. Deti zaujali sochy vojska, ako aj dokument o ich výrobe.

• Musica Medica

• Dňa 26.9.2019 našu školu navštívila skupina Musica Medica, v ktorej účinkuje dvojica vynikajúcich hudobníkov - Rami Shaafi - alikvótny a hrdelný spev a Boris  Čellár - gitara, spev a zvukové efekty. Vďaka nim sa žiaci so sluchovým postihnutím zoznámili s netradičnými hudobnými nástrojmi, ktoré vnímali nielen sluchom ale aj pomocou celého tela a vibrácií. Ďakujeme za skvelý umelecký zážitok.

• Muzikoterapia MŠ
      • Týžden zdravej výživy - štvrtok
      • Bubnovanie pre školy - muzikoterapia
      • Týždeň zdravej výživy - utorok