• O klube

        •  

           

          ŠKD Stonožka na ulici Dr. Herza

          Harmonogram činností ŠKD:

           

          Ranný stretávací školský klub                      6:30 - 7:45

          Oddychová činnosť a TOV                                       11:40-14:00

          Príprava na vyučovanie                                14:00 - 15:00

          Olovrant                                                         15:00 - 15:15

          Popoludňajší  stretávací školský klub                  15:15-16:30

           

          Rok 2013 priniesol zmenu v činnosti ŠKD v sústave výchovno-vzdelávacích zariadení. Zmeny v zákone č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) týkajúce sa vypustenia školských stredísk záujmovej činnosti zo školských výchovno-vzdelávacích zariadení a ich transformácia na centrá voľného času priamo zasiahli do činnosti školských klubov detí. Tieto zmeny, ktoré priamo vyplývajú z úpravy školského zákona, sa dotýkajú organizácie činností v režime dňa ŠKD.

          Školský klub detí zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.

          Režimové činnosti v ŠKD

          Organizovanie režimu dňa v školskom klube detí má svoju štruktúru. Pozostáva z viacerých činností, ktoré majú svoje opodstatnenie. Vychovávatelia  dodržiavajú zásadu striedania času oddychu s časom povinností. Popritom berú do úvahy aj biorytmus dieťaťa a zohľadňujú jeho výkonnosť v priebehu dňa.

          Školský klub detí v školskom roku 2018/2019 bude poskytovať popoludňajšie animačné činnosti rekreačného, relaxačného a vzdelávacieho charakteru zamerané na rozvíjanie komunikačných, pohybových, sociálnych a manuálnych zručností detí vyplývajúcich z Výchovného programu ŠKD a to v oblastiach:

                       - vzdelávacej / VOV /

                       -spoločensko-vednej / SVOV /

                       - esteticko-výchovnej  / EVOV /

                       -prírodovedno-enviromentálnej / PEOV /

                       -pracovno-technickej  / PTOV /

                          - telovýchovno-zdravotno-športovej  / TVOV /

          Dôležitým prvkom je vzájomná pomoc a spolupráca, preto sa činnosť ŠKD bude zameriavať aj na spoluprácu s Domovom dôchodcov Ambra a Mestskou detskou knižnicou. Spolupráca sa bude zameriavať na vzájomné návštevy a účasť na spoločných akciách. Okrem toho ako podpora zdravého životného štýlu bude v našom ŠKD pracovať turistický krúžok.

           Výchovno-vzdelávacia činnosť bude zameraná aj na skvalitnenie prípravy na vyučovanie a skupinové činnosti počas kolektívnych hodín ILI / individuálna logopedická intervencia/ zavedením  interaktívneho čítania, čitateľskej gramotnosti a fixácii správnej výslovnosti vyvodených hlások . Do PNV /príprava na vyučovanie/ budú zahrnuté moderné didaktické metódy a prvky aktívneho učenia sa. Počas výchovno-vzdelávacích činností a PNV sa v  plnej miere bude  využívať učebňa IKT, psychomotorická učebňa a lego-učebňa.

           

          Organizačný poriadok ŠKD

           

          Celková skladba výchovných oddelení

           

          Základné oddelenia

           

           

          Oddelenie

           

           

           

          Trieda

           

           

           

          Ročník

           

           

           

          Meno vychovávateľky

           

          Čas trvania

           Od –do

          Bližšie špecifikovaný v rozvrhu týždennej činnosti

           

           

          I.

           oddelenie

           

           

          P.A

           

           

          Prípravný

           

          Bc. Ľubica

          Šutarová

           

          11:30 – 16:30

           

           

           

          II.

           oddelenie

           

          P.B

           

          Prípravný

           

          Miroslava Sekerešová

           

          11:30 -16:30

           

           

           

          III. oddelenie

           

          P.C

           

          Prípravný

           

          Iveta

          Hilšerová

           

          11:30 – 16:30

           

           

           

          IV. oddelenie

           

          P.D

           

          Prípravný

           

          Bc. Želmíra Domesová

           

          11:30 – 16:30

           

           

           

          V.

          oddelenie

           

          1. A

           

           

          Prvý

           

           

          Mgr. Adriana Kohútová

           

           

          12:30 – 16:30

           

           

           

          VI. oddelenie

           

          1.B

           

          Prvý

           

          Ivana

           Imrovičová

           

           

          12:30 – 16:30

           

           

           

          VII. oddelenie

           

          2.A

           

          Druhý

           

          Mgr. Lucia

           Egedová

           

          12:30 – 16:30

           

           

           

              VIII. oddelenie

           

          3.A

           

          Tretí

           

          Mgr. Sylvia Csöbönyei

           

          12:30 – 16:30

           

           

          IX.

          oddelenie

           

          3.B

           

          Tretí

           

          Ivana

           Kulišiaková

           

          12:30 – 16:30

                           

           

           

           

           

          Špecifické oddelenia

           

           

          Ranný stretávací klub

           

          Zmiešané triedy

           

          Pravidelná a nepravidelná dochádzka

           

          Vychovávateľky  podľa rozpisu služieb

           

           

          Každý deň

          6:30 -7:45

           

           

           

          Popoludňajší stretávací klub

           

          P.A,P.B,P.C,P.D,

          1.A,1.B,2.A,2.B,3.A

           

          Všetky ročníky

           

          Vychovávateľky  podľa rozpisu služieb

           

           

          15:00 -16:30

           

           

           

           

           

          Konzultačné hodiny vychovávateľov:

           

          Meno a priezvisko:

          Deň:

          Hodina:

          •  

          Bc. Ľubica Šutarová

          Utorok

          Streda

          Piatok

          12:15-12:30

          12:15-12:30

          11:15-11:40

          •  

          Miroslava Sekerešová

          Streda

          Štvrtok

          Piatok

          10:35-10:50

          10:35-10:50

          10:35-10:50

          •  

          Iveta Hilšerová

          Pondelok

          Streda

          Štvrtok

          9:35-9:50

          10:35-10:50

          10:35-10:50

          •  

           

          Bc. Želmíra Domesová

           

                   Streda

          Piatok

          10:40-11:05

          10:40-11:00

          •  

           

          Mgr. Adriana Kohútová

           

          Piatok

          9:00-9:45

          •  

           

          Ivana Imrovičová

           

          Utorok

          8:00-8:45

          •  

           

          Mgr. Lucia Egedová

           

          Utorok

          Streda

          Štvrtok

          7:45-8:00

          12:15-12:30

          7:45-8:00

          •  

          Mgr. Sylvia Csöbönyei

          Utorok

          Streda

          Piatok

          10:35-10:50

          11:35-11:50

          10:35-10:50

           

           

          Ivana Kulišiaková

          Utorok

          Streda

          Štvrtok

          11:35-11:50

          15:50-16:05

          11:35-11:50

                   

           

           

          REŽIM  DŇA  ŠKD

          6.45 – 7.45

          Ranný stretávací  školský klub detí

          8.00 – 12.30

          V Y U Č O V A N I E   

           podľa rozvrhu jednotlivých ročníkov

          11.40 – 13.00

          O B E D

          12.15 – 14.00

          Oddychová činnosť a tematické oblasti výchovy

          14.00 – 15.00

          Príprava na vyučovanie, organizovaná výchovná činnosť

          15:00 – 15:15

          O L O V R A N T

          15:15 – 16:30

          Zberný školský klub

          Oddychová činnosť a rekreačná činnosť, pobyt žiakov vonku

           

           

          Vzdelávacia činnosť a oddychová činnosť  podľa Výchovného programu ŠKD

           

           

          Mesiac

          Tematická

          oblasť výchovy

          Obsahový štandard

           

          September

          Vzdelávacia

          oblasť

          Samostatnosť pri príprave na vyučovanie

           

          Efektívne spôsoby učenia sa

           

          Oddychová

           oblasť

          Rozprávanie zážitkov

           

          Spoznávanie školy

           

          Pozitívna klíma v triede

           

          Základné hygienické návyky

           

          Október

          Vzdelávacia

          oblasť

          Chcem vedieť viac - rozvoj vedomosti

           

          Didaktické hry na rozvoj slovnej zásoby

           

          Oddychová

          oblasť

          Sebaobsluha

           

          Spoznávanie okolia školy

           

          Voľné rozhovory

           

          Pohybové hry

           

          November

          Vzdelávacia

          oblasť

          Práca s dennou tlačou, časopisom

           

          Práca s IKT

           

          Oddychová

          oblasť

          Spoločenské hry

           

          Sledovanie TV, DVD

           

          Tvorivé hry

           

          Vychádzky spojené s pozorovaním zmien v prírode

           

          December

          Vzdelávacia

          oblasť

          Technika učenia, ako sa učiť

           

          Oddychová

          oblasť

          Počúvanie hudby rozprávok, piesní

           

          Vianočné tradície

           

          Zábavné hry so snehom

           

           

           

          Január

          Vzdelávacia

          oblasť

          Gramatické a matematické cvičenia

           

          Práca s informačnými zdrojmi

           

          Oddychová

          oblasť

          Zimná príroda

           

          Zimné športové činnosti

           

           

           

          Rozprávanie zážitkov

           

          Február 

          Vzdelávacia

          oblasť

          Šikovné jazýčky – jazykolamy a rozvoj slovnej zásoby

          Hra zmyslov – zmyslové hry

          Oddychová

          oblasť

          Hry podľa výberu detí

          Spoločenské hry

          Hry na rozvoj fair-play

          Marec

          Vzdelávacia

          oblasť

          Čítanie s porozumením

          Práca s informačnými zdrojmi

          Oddychová

          oblasť

          Prechádzky a sledovanie zmien v prírode

          Práca s knihou a s časopisom

          Relaxačné chvíľky

          Pohybové hry

          Apríl

          Vzdelávacia

          oblasť

          Príprava na vyučovanie, splnenie úlohy

          Práca s knihou

          Oddychová

          oblasť

          Pohybové hry so spevom a hudbou

          Rozprávanie zážitkov

          Dramatické improvizácie, ilustrácie

          Kooperatívne hry

          Máj

          Vzdelávacia

          oblasť

          Sebavzdelávanie

          Sebahodnotenie

          Oddychová

          oblasť

          Tvorivé hry

          Ihrisko-loptové hry

          Pokojné zamestnania

          Letné športy

          Jún

          Vzdelávacia

          oblasť

          Reprodukcia textu

          Hlavolamy, doplňovačky, osemsmerovky

          Oddychová

          oblasť

          Turistické vychádzky

          Sledovanie videa, TV

          Telovýchovné chvíľky

          Hry podľa výberu detí

           

           

           

          Časovo – tematický plán animačných aktivít ŠKD:

          September

          Imatrikulácia

           

           

           

          DDI

          Hilšerová,

          Bc. Domesová

           

           

          Mgr. Kohútová

          Október

          Týždeň jablka

           

           

          Zdravotná príprava

           

           

           

          Program pre Domov dôchodcov

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Mgr. Csöbönyei,

          Sekerešová

           

          Kulišiaková,

           Bc. Domesová

           Bc. Šutarová

           

          Mgr. Egedová

           

          Kulišiaková

          November

          Halloween

           

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Hilšerová,

          Mgr. Egedová,  všetky vychovávateľky

           

          Mgr. Csöbönyei

          December

          Mikulášske predpoludnie

           

          Vianočná besiedka

           

           

           

           

           

          Vianočný obchodík s vianočným punčom

           

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Mgr.Tóthová

           

          Mgr. Csöbönyei, Sekerešová, všetky vychovávateľky – spoločná aktivita s učiteľkami

           

          Hilšerová,

          Mgr. Kohútová, Bc.Šutarová, všetky vychovávateľky

           

          Mgr. Egedová

          Január

          Hravá matematika – Ja a peniaze

           

           

           

           

          Zimná olympiáda

           

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Mgr. Kohútová

          Bc. Šutarová

          Bc. Domesová

          Kulišiaková

           

          Mgr. Kohútová

          Sekerešová

          Imrovičová

           

          Mgr. Kohútová

          Február

          Karneval

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Kulišiaková

          Mgr. Egedová

           

          Imrovičová

          Marec

          Popoludnie s knihou

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Mgr. Kohútová

           

           

          Bc. Domesová

          Apríl

          Zdravotná príprava

           

           

           

          Deň zeme –farebný týždeň

           

           

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Kulišiaková,

           Bc. Domesová

           Bc. Šutarová

           

          Sekerešová,

          Imrovičová,

          všetky vychovávateľky

           

          Hilšerová

          Máj

          Deň matiek

           

           

           

          Príprava na CŠH

           

          DDI

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

          Všetky vychovávateľky,

          spoločná aktivita s učiteľkami

           

          Sekerešová

           

          Mgr. Kohútová

           

          Sekerešová

          Jún

          Týždeň detskej radosti – MDD

           

          Vychovávateľky deťom - kinofilm

           

          Aktuálna výzdoba vstupnej časti školy

           

          Všetky vychovávateľky

           

          Mgr. Kohútová

           

          Bc. Šutarová

           

           

           

    • Kontakty

      • Spojená škola internátna
      • zsisplc@pobox.sk, cspplc@centrum.sk - CŠPP, lhricova.ssilc@gmail.com - PhDr. Lenka Hricová riaditeľka školy
      • +421 047/451 18 55 - riaditeľka školy 047/ 433 14 59 - vrátnica, ul. Karola Supa 0911 941 273 - CŠPP 047/ 432 52 68 - Dr. Herza 6
      • Ul. Karola Supa 48 984 03 Lučenec Dr. Herza 6 984 01 Lučenec (vysunuté pracovisko)
  • Fotogaléria

    • Slávnostné ukončenie školského roka 2018-2019
    • Deň detí
    • Priehrada Ľadovo
    • Kuriatka a motýliky v bazéne
    • Kuriatka a motýliky v Timmy lande
    • Koncoročný výlet Fiľakovo
    • Okresná škôlkárska olympiáda
    • Športová olympiáda v MŠ
    • Váľanie mája
    • Deň matiek Dr. Herza 6
    • Výlet do Banskej Bystrice po stopách SNP
    • Deň výťazstva nad fašizmom v parku