Oznam:

Ako platí test na ochorenie covid-19?

Zisťovali sme na RÚVZ v Lučenci a zachytili sme v médiách:

Platnosť testu si  odvodíme takto:

• dátum (deň) + požadovaná platnosť testu (7, 14 alebo 21 dní) = dátum dokedy nám test platí (a to do polnoci daného dňa)
          • príklad: test bol vykonaný 4. 2. – 4+7=11 – pri 7-dňovej platnosti testu je tento test platný do 11. 2. do polnoci; 4+14=18 – pri 14-dňovej platnosti testu je tento test platný do 18. 2. do polnoci
        • test bol absolvovaný v piatok – tento deň sa nepočíta, test platí 7 nasledujúcich dní (pri 7-dňovej platnosti testu), t.j. SO, NE, PO, UT, STR, ŠTV, PIA (do polnoci)
          • príklad: test bol vykonaný vo štvrtok – pri 7-dňovej platnosti je platný do nasledujúceho štvrtka (týždeň) do polnoci, pri 14-dňovej platnosti platí do štvrtku o dva týždne

Dávame do pozornosti, že je potrebné sledovať si kontinuitu platnosti testu – aby nevznikali „okná“ (ak je test potrebný do práce alebo do školy)

• príklad: Podmienkou je platný (negatívny) 7-dňový test – najvhodnejšie je zrejme absolvovať test každý piatok alebo cez víkend, pretože od pondelka do piatku je potom test bez prerušenia platný. Ak by sme riešili nasledujúci test až v pondelok, tak platí, že do priestorov zamestnávateľa a školy možno vstúpiť až s novo platným testom s negatívnym výsledkom.
        • príklad:  Podmienkou je platný (negatívny) 7-dňový test – tento test je vykonaný v stredu. Nasledujúcu stredu je potrebné absolvovať test, aby bolo vo štvrtok možné pokračovať s novo platným testom. V opačnom prípade od štvrtku platí zákaz vstupu do priestorov zamestnávateľa a školy (a zákaz vychádzania pre danú osobu) do doby, kým  nemáme doklad o novom absolvovanom teste (s negatívnym výsledkom J).

Vedenie školy