• Rodičovské združenie materskej školy

• Vážení rodičia detí materskej školy,
        oznamujeme Vám, že dňa 26.08.2019 o 15:00 hod. sa uskutoční rodičovské združenie materskej školy v spoločenskej miestnosti školy.
        Prosíme o povinnú účasť všetkých rodičov.
      • Naša škola sa zapojila do výzvy Raiffeisen BANK– „Gesto pre mesto“ projektom, ktorý umožní vybaviť našu učebňu angličtiny technickými pomôckami, ktoré spestria vzdelávanie našich/vašich detí.
      • Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia našich detí a žiakov!
        Náš projekt, ktorý sme prihlásili v rámci výzvy
        „Vy rozhodujete, my pomáhame“,
        „Učíme sa v prírode“– Mobilná outdoorová Zelená učebňa
        postupuje do druhého kola.
      • Naším malým spoločným darčekom škole k 70. výročiu jej založenia, ktoré oslávime v novembri 2019, je nové logo školy. Do jeho tvorby sa zapojili žiaci našej školy od prípravného až po deviaty ročník. Víťazný obrázok vizuálne dotvorili pedagógovia a graficky spracoval náš bývalý žiak (ktorému ďakujeme za pomoc). Autorom postavičiek detí v centre loga je prípravkár Alex Novohradský.
        Ďakujeme všetkým žiakom za ich návrhy a nápady. Veríme, že nové logo sa stane krásnym symbolom našej školy – „školy pre teba a pre mňa“.
      • Škola je umiestnená v dvoch budovách. V centre mesta Lučenec, na ulici Dr. Herza 6, sa nachádzajú triedy prípravného až tretieho ročníka, školský klub detí, školská jedáleň a vysunuté pracovisko CŠPP. Triedy od štvrtého ročníka po deviaty ročník, ďalšie oddelenia školského klubu detí, školský internát, špeciálna materská škola internátna, školská jedáleň a centrum špeciálno-pedagogického poradenstva sú umiestnené viac na okraji mesta, v budove na ulici K. Supa 48. V tejto budove sa nachádza aj riaditeľstvo Spojenej školy internátnej.

• Rodičovské združenie materskej školy

Vážení rodičia detí materskej školy,

Prosíme o povinnú účasť všetkých rodičov.

• Celoslovenské športové hry sluchovo postihnutých žiakov

V dňoch 12.-16. júna 2019 sa 8 našich žiakov pod vedením učiteľov Romana Ľuptáka a Jaroslava Štetku zúčastnilo 55. ročníka CŠH SPŽ v Bratislave, ktoré organizovala Spojená škola internátna so sídlom na Hrdličkovej ulici. Žiaci si zasúťažili v rôznych športových disciplínach ako atletika, futsal či stolný tenis. Okrem náročného športového programu ich čakali aj bohaté kultúrno-spoločenské podujatia. Žiaci na týchto hrách dosiahli pekné výsledky a získali dve zlaté a tri bronzové umiestnenia, o ktoré sa postarali Juraj Tuhársky, Lukáš Dedinský, Ivan Čigaš a Viktória Zeleňáková. Títo žiaci dosiahli aj niekoľko umiestnení tesne za stupňami víťazov. Ďalšími členmi družstva, ktoré nás v Bratislave reprezentovalo, boli Milan Ignác, Dávid Sabó, Ján Kralina a Adrian Andrášik. V celkovom hodnotení sa Spojená škola internátna Lučenec umiestnila na 5. mieste v poradí škôl. Pôsobenie našich žiakov

Blížia sa nám prázdniny a tak posledný deň v škole sme zavŕšili slávnostným ukončením školského roka. Pani riaditeľka zhodnotila školský rok a niektorým z radov žiakov boli udelené pochvaly. Nezabudlo sa ani na žiakov, ktorí úspešne reprezentovali našu školu v rôznych súťažiach, získali pekné umiestnenia na Celoštátnych športových hrách na Hrdličkovej v Bratislave či ZUČ v Bratislave. Úspešní žiaci dostali diplomy, ako aj pekné vecné ceny. Ocenení boli aj žiaci, ktorí sa zúčastnili literárnej súťaže, matematickej súťaže či šachového turnaja.

1.6. bol Deň detí a tak sme si v pondelok, 3.6., pre naše deti na škole pripravili hravé popoludnie plné zábavy. Deti sme rozdelili do zmiešaných skupín a po skupinách prechádzali cez vopred pripravené stanovištia. Museli prejsť od štartu k cieľu len po „kryhách“, absolvovať slalom a navliekať odev na stoličku či bežať štafetový beh s kamarátovými botaskami. Na záver bola pre deti pripravená opekačka, avšak pred ňou ešte absolvovali štafetový beh a plnili rôzne úlohy. Napokon na školskom dvore si opekali špekačky a vedúca výchovy ich odmenila studenou sladkosťou. Nanuk v tej horúčave ocenilo naozaj každé dieťa.

Známky sú už zakrúžkované, blíži sa koniec školského roka a tak deti trávia viac času mimo školských lavíc, než za nimi. Popoludní sa snažíme deťom vyplniť voľné chvíle. Keďže nám to počasie dovoľuje, chodíme sa kúpať na miestne kúpalisko a absolvovali sme aj malú pešiu túru na Ľadovo. Areál je zrekonštruovaný a doplnený o detské ihrisko či pingpongové stoly, čo sme využili a perfektne sme sa zabavili, či už stolným tenisom alebo hrami na ihrisku.

• Ďakujeme

• Firme Deichmann
      • Nadácia pre podporu sociálnych zmien
      • Ďakujeme za podporu dvoch projektov ktoré sa budú realizovať v roku 2015
    • Zvonenia

Nedeľa 18. 8. 2019

• Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
      komunikujem so serverom, počkajte prosím
    • Na stiahnutie

• Dominik Čaba